Wpis z mikrobloga

Zielona wyspa w praktyce. Nawet jeśli chodzi o rejestrację nowych aut na 1000 mieszkańców jesteśmy na samiutkim końcu tradycyjnie wśród Rumunii i Bułgarii. Okazuje się, że w UE jesteśmy zaraz za Litwą jeśli chodzi o ilość starych aut zarejestrowanych w kraju poruszających się po drogach. Co prawda połowa ponad połowa na 1000 mieszkańców ma auto, ale jeździmy przeważnie rzęchami.

#motoryzacja #samochody #rejestracja #uniaeuropejska #ue #zielonawyspa
LaPetit - Zielona wyspa w praktyce. Nawet jeśli chodzi o rejestrację nowych aut na 10...

źródło: comment_M7m2K03tapwvxFGDuB2mPb8LVUJN4DY4.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@LaPetit: no ale to nie jest reprezentatywna statystyka jeżeli chodzi o kondycję gospodarki... Wg mnie fakt że obok nas są bardzo bogate Niemcy powoduje że dostęp do używanych samochodów jest bardzo łatwy. A skąd mają sprowadzać auta Rumuni czy Bułgarzy? Najbliższe państwo to Austria - trochę dalej niż bezpośredni, bliski sąsiad. Czemu w strukturze wiekowej aut brakuje np. Słowacji?
  • Odpowiedz
@LaPetit: dzięki za źródełko ale i tam nie ma uwzględnionej Słowacji w strukturze wiekowej. Różowo nie jest ale np. w porównaniu do Estonii wg mnie trzeba wziąć pod uwagę że oni nie bardzo mają skąd sprowadzać auta. Lepszą statystyką (by ocenić stan gospodarki czy zamożność obywateli - piję do Twojego "zielona wyspa w praktyce") wg mnie byłaby ilość pieniędzy wydana na nowe auta w poszczególnych krajach. Bo może się okazać że
  • Odpowiedz
@Mithrindil: akurat w Bułgarii mogą ściągać samochody z choćby Turcji. Nie jest to co prawda taki poziom jak Niemcy, raczej jak Polska, ale samochodów sprzedaje się tam więcej niż u nas. A na Łotwie nie jeżdżą też na LPG?
  • Odpowiedz