Wpis z mikrobloga

wspaniałe uczucie gdy o 5'rano, spóźniona, biegniesz na pociąg i widzisz jak odjeżdża



i juz w poczuciu bezradności zbieraja Ci się łzy w oczach, pociąg sie zatrzymał i cofnął, wychodzi konduktor i zaczyna się ze mnie śmiać.
W jednym momencie wybaczyłam te wszystkie spóźnienia pociągów... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pkp #coolstory #truestory
  • 58
  • Odpowiedz
@nocna_furia: ja sie zawsze zastanawiam skad ta roznica:
Facet biegnie na bus z poker fejsem albo wrecz #!$%@? na twarzy
Kobieta biegnie na bus szeroko sie szczerzac a czesto smiejac :)
Nie wiem, stringi wam w tylek wjezdża czy stanik laskocze podczas biegu? :)
  • Odpowiedz
@nocna_furia: Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby na pociąg jeżdżący co kilka godzin, czy nawet raz dziennie, którym mam podróżować kilkaset kilkometrów i mając wcześniej zakupiony bilet nie być na dworcu przynajmniej pół godziny przed odjazdem. Jak wiem, że mogę być najwyżej pięć minut wcześniej (bo tak kursuję komunikacja miejska na przykład) to szukam alternatywnego sposobu dotarcia.
  • Odpowiedz
W jednym momencie wybaczyłam te wszystkie spóźnienia pociągów


@nocna_furia: Takie akcje raczej nie powodują opóźnień - od wyrównania tych kilkudziesięciu sekund straty jest rezerwa rozkładowa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nocna_furia: heh, grutluję!
też kiedyś z wywieszonym jęzorem biegłem za pociągiem...i już zdążył ruszać, ale znajomi czekali na dworcu i przekonali by ruszał powoli :D Konduktorzy czekali i się z nas śmiali :D
  • Odpowiedz
@ashmedai: Np. na p.o. Wrzosów, pierwszy przystanek w stronę Warszawy dla pociągów wyjeżdżających z Mińska Mazowieckiego, często jeździłem pociągiem 6.42 który nocował na stacji, i rano maszynista relatywnie często przewalał ten przystanek, na dodatek jest tam spadek a obok las i często śliskie szyny (deszcz + liście).

Legendarnie śliskie szyny są w Małkinii. Na poniższym zdjęciu dobrze widać że liście sypią się obficie a to był dopiero 19 września ;)
  • Odpowiedz