Wpis z mikrobloga

Czas na nowy wpis, tym razem dużo ciekawszy niż poprzedni.

Dziś przetestuję moduł bluetooth HC-06. W poprzednim wpisie testowałem sonar HC-SR04 z podłączonym ekranem OLED.
Ale co jeżeli chcemy mierzyć poziom wody w studni? Musimy za każdym razem biegać do tej studni, by odczytać pomiar. A można też go wykonać manualnie, bez użycia Arduino. Pora więc lepiej wykorzystać możliwości tej płytki.

Pomiar będziemy wysyłać poprzez moduł bluetooth, by w dowolnej chwili odczytać pomiar na telefonie, nie wstając z krzesła i bez przerywania przeglądania Mirko, zajadając się czipsami i batonami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zmienimy również nazwę urządzenia oraz jego pin.

Link do artykułu

Jak na takie małe ustrojstwo, zasięg jest zacny. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z działaniem tego modułu.

W następnym wpisie postaram się dodać moduł RTC, czyli zegar czasu rzeczywistego, oraz wykorzystać wbudowaną pamięc Arduino, by przechowywać poprzednie pomiary z dokładną godziną i datą. Następnie za pomocą komendy wysyłanej z telefonu odczytać pomiary wg wybraego parametru.

Polecam i powodzenia w tworzeniu własnych projektów ( ͡ ͜ʖ ͡).

#arduinozchin #arduino #aliexpress #elektronika
  • 2
@kondominium-rosyjsko-niemieckie: posiadam ESP8266, ale je spaliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zamówiłem kolejne, jak i również zwykły moduł radiowy, ale do tego bedzie potrzebne chyba drugie arduino.
10 m to minimalny zasięg. Możliwa jest komunikacja na większy dystans, a poza domem zasięg ten może być jeszcze większy. Znajdę chwilę czasu i to sprawdzę.