Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Mikrokoksy, zainteresowałem się programem stronglitfs 5x5 i wyczytałem, że dobrze jest go zacząć od lekkich ciężarów. Moje pytanie brzmi: jak lekkich?
Przykładowo jeśli w Bench Press wyciskam 130kgx1, 105-110kgx8 to od ilu powinienem zacząć?
Overhead Press 70kgx8, rekordówki x1 dawno nie sprawdzałem.
  • 12
@ssjfrytek: Tez używam tego programu już jakiś czas i naprawdę fajnie się nim trenuje.
Ja zaczynałem od 50% maksów ale pierwsze treningi to był straszny luzik aż za lekko ale udało mi się już podochodzić do moich maksów w 5x5 i cały czas progressuje.
Osobiście jakbym teraz spróbował zacząć na Twoim miejscu tak żeby kolo miesiąca albo dwóch dojść do maksów.
@berti: przysiad ciężko powiedzieć, bo ostatnio na nogi robię głównie wykroki z hantlami + maszyny, ale powiedzmy, że 80kgx5 pójdzie spokojnie. Cel to ogólny rozwój siły, bo coś ostatnio mam zastój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ssjfrytek: zaczynasz od 50% swoich maksów, możesz nawet zaniżyć do 45%, wtedy będziesz dłużej robił postępy. Niestety ale pierwsze 2 tygodnie to nudy. Ćwiczysz na bardzo małych ciężarach ale nie ma co się zrażać. Im dłużej ćwiczysz tym programem tym robi się bardziej ciekawie. Zresztą wszystko masz opisane na stronie http://stronglifts.com/5x5/
@ssjfrytek: Waga/wzrost/staż?
IMO klaty i ohp już na 5x5 nie zrobisz, bo za szybkie skoki ciężaru są. Klatę i ohp rób 5/3/1 lub coś z wolniejszą progresją (2.5kg na miesiąc przy takim ciężarze wydaje się ok) a siady 5x5. Siady 3x w tygodniu. Duża dysproporcja siłowa. Można gdybać. Jeszcze o martwym ciągu nic nie wiemy.
Na Twoim miejscu zabrałbym się za siady i to konkretnie jak chcesz być silny.