Wpis z mikrobloga

#szczepienia #szczepionki #medycyna #dzieci #pytanie #pytaniedoeksperta

Mirki powiedzcie mi czy to był NOP (niepożądany odczyn poszczepienny)?

W piątek zaszczepiłam dziecko przeciwko odrze, śwince, różyczce (Priorix) oraz ospie (Varilrix). Po dwóch godzinach od szczepienia dziecko zaczęło strasznie płakać i dostało nietypowej biegunki. Po kilkunastu minutach zaczęło "pływać" i zwymiotowało (pierwszy raz w życiu). Gorączka skoczyła do 39 stopni, więc podałam nurofen. Całą noc i następny dzień utrzymywała się gorączka i biegunka, której towarzyszył straszny płacz.

Następnego dnia w sobotę córka nagle zaczęła strasznie płakać i poszła jej krew z nosa... Nie uderzyła się, bawiła się misiem i wszystko działo się na moich oczach. Pojechaliśmy na pogotowie, lekarz powiedział, że to było combo: poważne szczepienie, upał i może inne czynniki. Kazał to zgłosić lekarzowi wykonującemu szczepienie.

Zastanawia mnie czy to był odczyn poszczepienny, czy zbieg okoliczności, gdyż wczoraj (niedziela) ja miałam podobne objawy: wymioty, biegunka, gorączka, totalne osłabienie.

A może to mała mnie zaraziła? Tylko czym.

A może była już chora przed szczepieniem i po wstrzyknięciu wirusów organizm nie wytrzymał i tak zareagował? Była badana przez lekarza i twierdził, że jest zdrowa i można szczepić.

W ulotkach tych szczepionek są wymienione te objawy jako rzadkie działania niepożądane.

Ktoś coś?


  • 137
@Szczepienie: oba są prawdziwe, ale nie ma między nimi związku. Przez swoje niedouczenie wprowadzasz czytelniaka w błąd, sugerując, ze 20tys ludzi rocznie umiera z powodu grypy i powikłań lub świadomie manipulujesz informacjami, co jest jeszcze gorsze.

Ofiarą jesteś Ty, bo bez odpowiednich kompetencji zabierasz się za prowadzenie bloga medycznego, co jest żenujące i kompromitujące, a dodatkowo wprowadza ludzi w błąd.

To moj ostatni komentarz w tej dyskusji, szkoda mi czasu na
Haha. Dalej jest źródło i komentarz który wyjaśnia czego te dane dotyczą. Tylko osoby lekko ograniczone mogą to przyjąć za sugestię że 20tys ludzi w Polsce umiera na grypę. Strach pomyśleć jakim Ty będziesz naukowcem/ lekarzem skoro tak to zrozumiałeś

"bez odpowiednich kompetencji zabierasz się za prowadzenie bloga medycznego" blog medyczny?
Skąd wiesz że nie mam kompetencji? Znajdź te poważne błędy merytoryczne .
Jakie Ty masz kompetencje?

Sam popełniasz szkolne błędy, żadnego
@Szczepienie:
Czekałem na ten komentarz. Z przyjemnością zgloszę przejawy agresji i gróźb w internecie znajomemu policjantowi, który zajmuje się właśnie takim sprawami. A że prowadzisz gownoblog- nie trudno będzie ustalić, kto kupił domenę. Uwielbiam pokazywać anonimkom, że internet nie jest wcale taki anonimowy i uwierz, że mam w tym spore doświadczenie. Do zobaczenia na sali sądowej retardzie ;)
Skąd wiesz że nie mam kompetencji?


@Szczepienie: pamiętaj że studiowanie na I roku fizjoterapii to nie to samo co zdobycie tytułu lekarza. Tak samo jak czytanie forum prawnego nie czyni z Ciebie prawnika, analogicznie z medycznymi forami i pseudoforami.
@NZT69: > . Uwielbiam pokazywać anonimkom, że internet nie jest wcale taki anonimowy i uwierz,

Mam tak samo :-) Najpierw obrażasz, a teraz grozisz policją? Pogrążasz się.

Uważasz, że fakt, że zagroziłem Tobie, że być może kiedyś wspomnę gdzieś jak naprawdę nazywa się osoba, która publikuje takie idiotyzmy kwalifikuje się do zgłoszenia na Policję? :-) Aż tak się wstydzisz tego co tu wypisujesz?

To do dzieła :-)))

Czy ja napisałem, że
nie trudno będzie ustalić, kto kupił domenę


@NZT69: tak, to ja kupiłem domenę blogspot i wordpress, również jestem posiadaczem facebook.com. Koniecznie zgłoś to Twojemu znajomemu policjantowi, aż zacytuje "Do zobaczenia na sali sądowej retardzie ;)"
@Szczepienie: miałem nie odpisywać, ale tak bardzo bawi mnie jak się przede mną plaszczysz, na siłę próbujesz być elokwentny i oczytany, tak bardzo próbujesz udowodnić, że 60% z biologii, które uzyskałes, było niesprawiedliwe, że to Ty powinieneś być lekarzem a nie studentem drugorzedowego kierunku pseudomedycznego, na siłę próbujesz coś udowadniac i lechtac swoje ego.

To takie zalosne, że siedzisz w swojej piwnicy i sledzisz moj profil, czytajac z zapałem moje wpisy
@NZT69: zacytuje tą "obiektywną prawdę":

"@jankotron: wiem, tylko tu się rozchodzi o zdrowie maluchów. I to nie tylko tych nie szczepionych przez rodziców, ale też pozostałych, bo naruszony zostaje kordon sanitarny."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kordon_sanitarny

Nie śledzę Ciebie :) Klliknąłem raz na Twój profil znajdując to żałosne AMA - "patrzcie studiuje taki poważany kierunek, a WY NIE!!" i podkreślanie tego w co drugim zdaniu jest po prostu żałosne. Nie masz argumentów merytorycznych, piszesz jak
"Nie wstydzę się swoich komentarzy [..] aroganckiego podczlowieka jak Ty."


@NZT69: Naprawdę? Bo gdzieś tam napisałem że być może warto abyś pisał nie anonimowo to uderzyłem w czuły punkt?

Nie chce mi się, ale mógłbym zrobić długą listę epitetów rynsztokowych w stosunku do mnie jakie Ty jakże inteligentny wykształcony człowiek rzucałeś w moim kierunku... przy okazji nigdy nie podważając, żadnego mojego merytorycznego argumentu...

Świadczy to o niebywałej słabości intelektualnej zgodnie z
@Szczepienie: juz Ci tłumaczyłem, dlaczego nie podejmuje dyskusji merytorycznej, ale zrobię to jeszcze raz, w prosty sposób, bo kieruje słowa do prostego czlowieka. Brak Ci merytorycznych podstaw do dyskusji, mówiąc jeszcze prosciej- jesteś za głupi, żeby z Tobą dyskutować. Każdy zorientowany w temacie widzi, ze kompromitujesz się w co drugim komentarzu. Tak jak mowilem: 60% z biologii to za mało.

Żadnego AMA nie robiłem, coś Ci się pomyliło w Twoim ograniczonym
@NZT69:
Ja wylewam? OMG

nie znaczy ze rozmówcę tez jest tak ograniczony.


akurat mój jest, serio, muszę wklejać linki skoro nie wiesz co piszesz, a podważasz, każde moje słowo bo Twoim zdaniem wklejacz cytatów ze źródłami musi być odpowiednio wykształcony aby z nim rozmawiać, a Ty ubzdurałeś sobie, że nie jestem :)

Żadnego AMA nie robiłem, coś Ci się pomyliło w Twoim ograniczonym rozumku.


@NZT69: w załączniku
Pobierz Szczepienie - @NZT69: 
Ja wylewam? OMG

 nie znaczy ze rozmówcę tez jest tak ograni...
źródło: comment_C4ILRTvVobSIQNTadVuvKNTGizEjaVpY.jpg
@Szczepienie: serio nie wyczuwasz ironii w tym wpisie??? Hahahaha, teraz to spadłem z fotela! Naprawdę mnie rozbawiles. Wyciągnij ten kij z dupy, łatwiej się zyje!

Na pewno nie masz czasu na odpisywanie, musisz przeglądać profile użytkowników i robić screeny. To pracochłonne zajęcie adekwatne do Twojego poziomu intelektualnego.
serio nie wyczuwasz ironii w


W każdym wpisie mnie obrażasz, a jak wytknę Tobie głupotę to.... nie wyczułem Twojej ironii... wybacz zaprezentowałeś się jako buraka - półgłówka obrażającego innych i za takiego Ciebie mam.

Zalinkuj może do czegoś gdzie pokazujesz jaki mądry jesteś i gdzie prezentujesz swoją wiedzę, jest w ogóle coś takiego?

@NZT69: > i robić screeny. To pracochłonne zajęcie

Wcisnąć skrót klawiaturowy automatycznie zapisujący stronę to nic, a dla
- jesteś za głupi, żeby z Tobą dyskutować.


@NZT69:

Nie widzisz pewnej sprzeczności w tym co piszesz, tzn. od początku piszesz jak szkodliwe (dla innych) i bzdurne argumenty wrzucam, ale jednocześnie niestety nie możesz ich podważyć, gdyż jak tłumaczysz za głupi jestem aby to zrozumieć...

Skoro myślisz o innych to może jednak powinieneś tłumaczyć i podważać te publikowane przeze mnie bzdury właśnie z myślą o innych, którzy to czytają, zwłaszcza, że
@Szczepienie: mówisz, że jestem polglowkiem, a tak bardzo chciałbyś być na moim miejscu, tylko brakuje Ci zdolności, żeby to wykonac. Co za tragiczna komedia.

Bardziej kreatywnie wykorzystujesz czas? Wklejanie cudzych tekstów, zamiast napisanie dwóch zdań od siebie nazywasz bardziej kreatywnym? Cały Ty.

Nie muszę nikogo namawiać, bo takich dziwolagow jak Ty, wyznajacych antyszczepionkowe poglądy jest w społeczeństwie ułamek promila. Każdy rozsądny człowiek chce zaszczepić swoje dziecko.

Jeśli twierdzisz, że użyłem tych
Bardziej kreatywnie wykorzystujesz czas? Wklejanie cudzych tekstów, zamiast napisanie dwóch zdań od siebie nazywasz bardziej kreatywnym? Cały Ty.


@NZT69: Ty nawet cudzysz nie wkleisz aby mieć argumenty, rozumiem, że przeprowadzałeś samodzielnie badania na temat szczepień więc nigdy cudzysz argumentów nie użyjesz? haha
wyznajacych antyszczepionkowe poglądy jest w społeczeństwie ułamek promila. Każdy rozsądny człowiek chce zaszczepić swoje dziecko.


@NZT69: nie wyznaje antyszcepionkowych poglądów, przynajmniej nie generalnie, uważam, że nie wszystkei szczepionki są sensowne, nie zawsze nie w każdej sytuacji i tyle
użyłem tych pojęć niewłaściwie lub błędnie to po raz kolejny pokazujesz jak bardzo ograniczona jest Twoja wiedza i jak płytko brodzisz w oceanie medycyny


@NZT69: czyli atenuowane wirusy = bezpieczne które nie zrobią krzywdy, nie mają prawa mutować, nie mogą zrobić się złośliwe

natomiast mój blog narusza kordon sanitarny wokół polski i Ty rozumiem podtrzymujesz te wypowiedzi?

Możesz się pod tym podpisać jako lekarz?