Wpis z mikrobloga

@l3cho: Link ethernet się zapina? Modem po przekładaniu kabla restartowany? bo zakładam że ten port ma inny MAC a niektóre kablówki dają jeden zewnętrzny IP na pierwszy MAC potem po przepięciu kabla DHCP dostawcy nie daje już adresu IP.
@dktr Dokładnie są dwa oddzielne numery MAC. Tylko wcześniej miałem podpięty do normalnego routera ASUS więc też był inny MAC. Może faktycznie tylko dwa mac zarejestrowałem i nie chce przepuścić 3? Może sklonuje i zobaczę?
@dktr: MAC sklonowany na mac routera który był na początku, ale to nie pomogło. Może uszkodziłem ten port WAN1? Da się to jakoś sprawdzić?
@l3cho: Ale ten MAC modem pamięta do kolejnego restartu zasilania, po restarcie możesz podpiąć inny sprzęt z innym MAC i powinno działać. Ethernet da się sprawdzić, na szybko podepnij do komputera i zobacz czy się zestawia link na 100Mbit. Ewentualnie wyłącz wszelkie firewalle w routerze, ustaw statyczny adres IP dlatego portu WAN1 np 192.168.10.2, w komputerze ustaw 192.168.10.1 i zobaczy idzie ping do routera.
@dktr: wpiąłem wtyczkę do rutera było ok, zmieniłem MAC na adres routera, wyłączyłem i włączyłem ruter, nie pomogło, dalej nie przydziela się IP nie ma internetu.
WAN1 działa, połączyłem WAN1 z komputerem, dioda zaczeła świecić, w windowsie 100megabitów.
Proszę o dalszą pomoc. Wyłączyłem firewal na ruterze. Coś musi być z jakimś zabezpieczeniem, skoro DMZ działa bez problemu
@l3cho: Musisz podać szczegóły, czy port WAN1 dostaje adres IP od dostawcy, czy są tam jakieś logi, czy jest włączony NAT dla tego portu...