Wpis z mikrobloga

@tullsta: @louise_attack: Przyglądnę się tej przerzutce. Próbowałem smarować łańcuch, kultura pracy była taka sama po smarowaniu. Nie mam smaru do łańcucha rowerowego, użyłem smaru do maszyny do szycia. Było widać że smar wszedł między ogniwka
@Kuchasz: Łatwiej byłoby coś powiedzieć, gdybyś jakoś unieruchomił rower i wtedy kręcił korbą. Zwróć uwagę czy masz linkę od przerzutki dobrze zamocowaną, bo może się poluzowała.
@Kuchasz: a może masz rozregulowaną przednią przerzutkę i trze ci łańcuch o wózek, żeby to wyregulować potrzeba chłopa minimum po szkole podstawowej i śrubokręt oraz dostęp do internetu, czyli niewiele, z tylną jest więcej zabawy
@tullsta: @louise_attack: @chemiczny: @KillBill: Jeszcze raz dziękuję wam wszystkim za podpowiedzi :) Kupiłem nowy łańcuch, dwie spinki, przy okazji porządny smar i maszynkę do mycia łańcucha. Ponieważ spinki jeszcze nie dotarły postanowiłem spróbować umyć ten łańcuch. Wcześniej czyściłem go jedynie na sucho, szmatką. Wykąpałem go w płynie do mycia naczyń, wytarłem do sucha, nasmarowałem i co ja słucham. Dźwięk znacznie ucichł, w pewnych przypadkach nie słyszę go wcale.