Wpis z mikrobloga

#pkp #wroclaw #lublin #podroze

Zawsze kupuje bilet na 1 klase, żeby spokojnie sobie wypić piwo i nogi rozciągnąć w pustym przedziale. #pijzwykopem

Nie tym razem, wsiadam - na moim miejscu przy oknie siedzi dama 60l na oko - wykupiła kuszetke ale śmierdzi i konduktor posadził ją tu i #!$%@?. Nie zejdzie.

Zaczyna rozmowe komentarzem do sytuacji na korytarzu gdzie jeden człowiek szuka porozumienia z sokistami (panie ale co za problem jak kieliszek wypije itp.)

Dama: no co za tupet! Chciał się wódki napić!

Ja: szanowna Pani, dużo podróżuję i szczerze to chyba tylko w Polsce prześladuje się pasażerów - gdy Pani poleci gdzieś za granice samolotem lub innym środkiem to zapytają stewardessy jakie piwo podać a nie pałami będą machać.

Dama: no ale przez to, że pijo robio zadymy!!!!

Ja: jest różnica pomiędzy zakłócaniem spokoju a wypiciem piwa za które grozi 500pln - Pani nawiązuje do zakłócania porządku.

Dama: no ale jakby nie pili to nie zakłócaliby!! A u was w Lublinie to dużo dworków jest prawda? Ocalały po wojnie?

Ja: [milczenie]
[w tym czasie banda nastolatków zaczyna drzeć mordy w pociągu co potrwa kilka godzin]
[baronowa leci do warszawy, nie uśnie na moment ale będzie pilnować plecaka, coby piwa nie wyjąć czasem]

#niecoolstory
  • 17
@1DVS_BSTD: Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń:
Załącznik do tego rozporządzenia, Tabela A, lp. 77 - (Kwalifikacja prawna) art. 431 ust. 1 u.w.t.p.a. - Spożywanie napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem spożywania napojów alkoholowych - 100 zł.

Niektórzy sądzą, że za usiłowanie spożycia można "wlepić" mandat do 500 zł, jednak jest to bujda. Usiłowanie