Wpis z mikrobloga

Hej mireczki. Dzisiaj na działce zauważyłem jak kleszcz skacze mi na brzuszek i się wbija menda jedna. W ciągu kilku minut został wyrwany pincetą, ale został ten jego maluteńki kolec chyba. Nie szczypie, ani nic, ale to jest zbyt malutkie żebym sam to wyjął. Powinienem się tym przejmować i jechać na jakieś pogotowie czy mogę to olać? To już odkażone, także nie jest to w tym momencie raczej groźniejsze od takiego kolca osy. Tym bardziej, że nie ma już właściciela. :P

#kleszcze #medycyna #zdrowie #lekarz
  • 17
@Sleqqus: trzeba to usunąć, jak sam nie dasz rady to idź do lekarza. Później obserwuj miejsce ukąszenia, jak pojawi się okrągłe zaczerwienienie wokół które będzie się powiększać koniecznie udaj się do lekarza. Pozdrawiam
@Sleqqus: Możesz pojechać do szpitala z tym kleszczem (o ile go nie wyrzuciłeś), tam powinni go zbadać, czy nie nosi jakiegoś syfu.

Nie wiem czy tak można, ale gdzieś słyszałem, że jakieś dziecko ukąsiło to chodzące gówno i rodzice zanieśli do szpitala, a póżniej się okazało ze nosił jakąś chorobę.
@zawodowiec: Dziękuję za odpowiedź. Też mi się tak wydaje, że teraz to już nic nie zmieni. A na pogotowiu nie dają jakiegoś zastrzyku na te syfy? Gdzieś tak usłyszałem. Może tylko po to opłacałoby się jechać? :P