Wpis z mikrobloga

Duża jest różnica między rowerem trekkingowym a górskim? Wiem, że trekkingowy to taki mix górskiego i szosowego, ale jak tak patrze, to w sumie różnica jest głównie w oponach, które w razie czego można wymienić. Wydaje mi się, że trekking będzie lepszy, bo chciałbym sobie kiedyś zacząć jeździć na dłuższe wycieczki, ale nie w bardzo ciężkie trasy, ale też nie na gładkie szosy. Czy może nie warto patrzeć na typ roweru i jak trafi się dobry góral w przystępnej cenie to brać?

#rower
  • 11
  • Odpowiedz
@FireDash: chodzi o geometrię ramy. Do tego dodaj amortyzator który ma inny skok. Rozmiar kół jest inny również. To tak na szybko w dużym skrócie :)
  • Odpowiedz
@FireDash: Tutaj nie chodzi o kwestie opon a geometrii - trekking to typowo turystyczny rower i nigdy nie osiągniesz na nim tak sportowej sylwetki jak na rowerze górskim, z tego powodu różnica jest bardzo dużo. Zobacz rower typu cross - bardziej sportowa sylwetka i większe możliwości przerobienia na coś co przypomina górala i coś co przypomina trwkkinga :)
  • Odpowiedz
@FireDash: Ja mam scotta sportstera i nie kupiłbym już górskiego. Oprócz opon chyba w grę wchodzi też minimanie inaczej skonstruowana rama. Rower jest szybszy od górala i dużo lżej się nim jeździ ale jest mniej zwrotny i trzeba uważać. Cross polecam do asfalt + szuterek
  • Odpowiedz
@FireDash: Mam taki, w większości jeżdżę po ścieżkach rowerowych/asfalcie itp, ale czasem pojadę w las i nie straszne mi wertepy, piaski, wzniesienia itp. Górala bym kupował tylko jako rower gdzie przynajmniej 50% to trudne warunki
  • Odpowiedz
@KillBill: No wiem, ale pomimo takiego przeznaczenia "góral" przyjął się już jako rower uniwersalny i wiele osób nie zastanawia się nad tym, że są inne rowery. Ja dopiero teraz chce podejść do tematu poważnie i kupić wygodny rower, a nie taki co dupsko boli po przejechaniu 3 km do sklepu.
  • Odpowiedz
kupić wygodny rower, a nie taki co dupsko boli po przejechaniu 3 km do sklepu


@FireDash: do tego wystarczy ci każdy praktycznie rower z dobrym amortyzatorem (powietrze) i wygodnym siodełkiem
  • Odpowiedz