Wpis z mikrobloga

Czy kasjerki w #pkp są zwolnione z myślenia?

Za tydzień jadę z mój #rozowypasek i naszą roczną córką do Warszawy naszym pięknym #pendolino - pierwszy raz. Jako, że cebula motzno to kupiłem bilety na 30 dni przed wyjazdem, żeby wydać jak najmniej cebulionów. Kupiłem bilety dla siebie, żony i "zerówkę" dla dziecka #typowapolskarodzina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj, tydzień przed podróżą sprawdzam jak to wygląda z wózkiem i innymi dużymi bagażami i widzę, że jest specjalnie wydzielona część pociągu dla ludzi z dziećmi do 6 loku życia, z miejscem na wózki i przedziałami, żeby dzieci podróżnym nie przeszkadzały. Sprawdzam więc bilety, żeby zobaczyć gdzie będziemy siedzieć i co widzę? Miejsca w samym środku regularnego wagonu... Pani w kasie chyba nie zrozumiała, że dwa bilety plus bilet dla dziecka ze 100% zniżką to może dać miejsca w specjalnie przeznaczonej do tego części pociągu. Gdyby nie to, że jestem #januszpociagow to bym zwrócił uwagę, że chcę miejsce w tej części.

Bilety powrotne też kupiłem 30 dni przed planowanym powrotem ( ͡º ͜ʖ͡º) sytuacja jeszcze gorsza, bo do Wawy chociaż przy stoliku wspólnie, powrót będzie osobno w dwóch rzędach.

Szczerze to najbardziej żal mi innych podróżnych, bo nie ma nic gorszego niż płaczące na cały wagon dziecko (tak samo w autobusie czy w tramwaju), a wszystko może się zdarzyć. Z tym wózkiem to się jakoś ogarniemy ale można było pomyśleć, a jeżeli te miejsca są ekstra płatne to chociaż poinformować pasażera o takiej opcji i niech decyduje.

No nic, takie małe #gorzkiezale

Pozdrawiam Mirki i Mirabelki którym chciało się to czytać.

tl;dr

Pani Halinka z #pkp nie myśli i daje bilety w normalnym wagonie mimo, że będzie podróżować cała rodzina i jest w takiej sytuacji wydzielone miejsce w pociągu.

Pozro.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robizx: Dlatego zawsze ze schematem w telefonie i bilety na konkretne miejsca. A w pociągu zrób tak. Będą przedziały wolne – śmiało się przesiadaj, żaden konduktor pretensji mieć nie będzie. Zajmie je ktoś inny niż ludzie z dziećmi – zapytaj konduktora, czy mógłby zaproponować im przesiadkę. Duże szanse powodzenia.
  • Odpowiedz
@fantomasas: przedzialy dla kobiet w ciazy to nic nowego akurta byly od zawsze z tymże, przedziały te z założenia miały uczynić podróż lżejsza kobietom w ciąży, a nie innym prodróżnym. Z dzieciakami przypuszczam, że chodzi o to samo
  • Odpowiedz
Pani Halinka z #pkp nie myśli i daje bilety w normalnym wagonie mimo, że będzie podróżować cała rodzina i jest w takiej sytuacji wydzielone miejsce w pociągu.


@robizx: Przyznam, że przeczytałem tylko tl;dr ale skoro o wiedziales jak to wyglada to łaskawie trzeba było wspomniec o tym specjalnie wydzielonym miejscu dla jasnie wielmoznego pana i twojej rodziny.
  • Odpowiedz
@robizx: różne rzeczy robi człowiek jak mu kod sie nie działa, ehhh!!
@fantomasas

wiec, tak, zadzwoniłem na informacje PKP Intercity +48 22 39 19 757 i facet potwierdzil to o czym pisalem wczesniej, czyli, ze Pendolino, nie jest zadnym wyjatkiem i możesz zajac miejsce z rocznym dzieckiem w dowolnym przedziale.
Przedzialy dla dzieci mają służyć poprawieniu komfortu jazdy rodzinom z dziećmi , możesz tam usiąść, ale nie musisz.

Nie
  • Odpowiedz
@plantagenet: Nie, wszystko co chciałem wiedzieć o biletach, czyli jakie zniżki, kiedy kupić sprawdziłem przed kupnem. Teraz chciałem tylko zobaczyć jak to będzie wyglądać z wózkiem i faktycznie, za późno to sprawdziłem.
  • Odpowiedz
@robizx: Panie Halinki z kas pkp to są w ogóle często nieogarnięte i nic nie wiedzą, albo im się nie chce. Kiedyś chciałam kupić bilet na pociąg woodstockowy to mi sprzedała zły, bo na droższy pociąg zwykły. W innej kasie próbowałam go wymienić, bo to nie z mojej winy, to bardzo miła pani z twarzą rozpuszczającej się żaby twierdziła, że NO NIEDASIE, a jak na nią naskoczyłam to się okazało,
  • Odpowiedz
@Hiisi: No właśnie ja wyszedłem z błędnego założenia, że one są tam przeszkolone i wiedzą co robią... chyba, że właśnie wiedzą co robią ;]
  • Odpowiedz
@matcheek: @robizx:

wiec, tak, zadzwoniłem na informacje PKP Intercity +48 22 39 19 757 i facet potwierdzil to o czym pisalem wczesniej, czyli, ze Pendolino, nie jest zadnym wyjatkiem i możesz zajac miejsce z rocznym dzieckiem w dowolnym przedziale.


Tylko że bodajże 48 godzin przed odjazdem te miejsca wchodzą do ogólnej sprzedaży. Przeproszenie i zamiana z kimś, kto tam wykupił miejsce, to nie wielki problem, ale najlepiej mieć
  • Odpowiedz