Wpis z mikrobloga

napisze moje spostrzezenia na temat ramosa i dlaczego uwazam transfer za bardzo realny do united lub innego klubu

po pierwsze i najwazniejsze to zarobki - w realu panuje dziwny sposob przyznawania zarobkow, dodaje zalacznik by bylo wiadomo o czym mowie:
z tabeli wynika ze najwieksza kase zarabia cr, potem bale bo sa glownymi kandydatami do zlotej pilki, lista jest stara ale nic od tej pory sie nie zmienilo praktycznie

i teraz najwazniejsze, tak samo jak chcial di maria tak samo chce ramos, chce sie wybic poza ta tabele, jednak perez jest uparty,ramos chce zarabiac 10 mln/rok. aktualnie media mowia ze jest na stole ofera 7.5 mln, jednak ramos sie nie chce zgodzic, dlaczego?

bo widzi co sie dzieje obecnie z casillasem. jak ktos nie wie, to w skrocie wyglada to tak ze jedyne co trzyma casillasa w klubie to kontrakt i ew kara za zerwanie go realu
gdyby odszedl, real musi wyplacic pozostale zarobki do konca kontraktu, co odpada, dlatego szukaja zastepczego klubu, a jako ze nikt nie chce placic casillasowi takiej tygodniowki jaka ma w realu, on sie nie zgadza na transfer - cwane i skuteczne

ramos zarabiajac 10 mln, zapewnil by sobie przyszlosc i wiedzial ze nie powtorzy sie wypychanie go z klubu, bo jak kazdy wie i bylo tak z raulem, aneclottim i casillasem wystarczy maly spadek formy i jest sie na wylocie

ramos nie jest glupi. przed nim 4-5 lata gry na najwyzszym poziomie, a w realu bardzo mozliwe ze przepadl by z kretesem juz za 2-3 lata gdyby mial slaby sezon i powtorzylo by sie to co z casillasem i raulem, kontrakt zapewni mu bezpieczenstwo, ale perez sie na niego nie zgodzi

na koniec warto dodac, ze to ramos zapewnil decime, to on jest kapitanem, strzela gole i jest naprawde nie zlym zawodnikiem, chce byc oplacany wysoko jak bale/ ronaldo
to samo bylo z di maria ktory chcial wieksze zarobki jako docenienie go

swoja droga to dlaczego bale ma zarabiac wiecej niz ramos? to zapewne jest w glowie sergio ktory glupi nie jest i widzi co sie dzieje

odrazu mowie ze jako zrodlo nie opieram sie na np ASie, bo to jest brukowiec, biore pod uwage wypowiedzi hiszpanskich dziennikarzy i marki, ktora jest ostrozna i nie podaje tak durnych informacji jak AS
do tego wypowiedzi samych pilkarzy i powstala ta o to teoria, a jak bedzie dowiemy sie za kilka tygodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#united #realmadryt
Pobierz pqp_1 - napisze moje spostrzezenia na temat ramosa i dlaczego uwazam transfer za bard...
źródło: comment_dI7F7MscMUJ6SNS1jGJXSOksILdy4pgG.jpg
  • 16
@pqp_1: aczkolwiek w realu ma wieksze szanse na zdobywanie trofeow (przynajmniej na ten moment).
Sprawa rozegra sie o hajs i o relacje z klubem. Ramos siedzi w realu juz calkiem dlugo wiec jest usytuowany. Ciezko jest cokolwiek przewidziec bo nie ma zbyt pewnych punktow zaczepienia. W united mialby wiekszy hajs, ale z kolei zrezygnowalby ze slonca i ciepla na rzecz ponurej czesto pogody. No i daleko od domu. Ten transfer to
@instinCtoriginal: z realem wygral wszystko, a jesli jest ambitny to sprobuje sil w angli, tak mi sie wydaje
o wiele czesciej za 10-20 lat bedzie mowic sie o ramosie, jako zdobywca trofeow z realem i united (o ile takie beda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), niz tak jak teraz np casillas, gwizdy i ponizanie, mimo tego ze zrobil tyle dla realu i tyke z nim wygral

w
@pqp_1: no wlasnie - real ma slabych kibicow i o to tez zaczepia te moje sformulowanie o relacjach z klubem. Nie wzialem jednak pod uwage ambicji - to fakt - poczuje sie spelniony w wiekszym stopniu jezeli wygra cos wiecej z innym klubem. Jezeli sie kloci i jezeli widzi jakich ma kibicow to to sie wlasnie podpina pod te relacje. Do tego dochodzi hajs i masz transfer gotowy. Ale... tutaj przychodzi
@instinCtoriginal: na plus to jeszcze mozliwa transakcja laczona, de gea z doplata za ramosa, dodatkowo ramos nie dementuje plotek i jest cicho

do tego pamietam ze perez z ramosem mieli spine z sezon lub dwa temu, dla mnie ten transfer to raczej pewniak
poczuje sie spelniony w wiekszym stopniu jezeli wygra cos wiecej z innym klubem


@instinCtoriginal: Moim zdaniem ta teza jest zupełnie błędna. Spójrzmy na takiego Messiego. Czy on wygląda na mało spełnionego piłkarza? (Nie biorę pod uwagę kadry :))
@Grosso: tutaj jest jeszcze kwestia obietnicy zlozonej Martino. Niektorzy sa na tyle przywiazani ze nie chca odchodzic jak Gerrard i nie nalezy im oczywiscie umniejszac, ale wyruszajac w swiat czlowiek automatycznie poszerza horyzonty i to jest fakt. Messi nie chce to nie, ale nie zmienia to faktu ze grajac w wielu klubach poszerza sie swoje horyzonty.
@instinCtoriginal: Przechodząc z polskiej ligi do którejś z zachodnich poszerzasz horyzonty. W przypadku kiedy jesteś jedną z głównych postaci w jednym z największych klubów na świecie, przechodzenie do innego klubu nie poszerza twoich horyzontów w jakimś znaczącym stopniu. Takie jest moje zdanie. W kwestii Ramosa wydaje mi się, że chodzi o pieniądze.
@instinCtoriginal: @Grosso:

jest informacja od ASa, troche potwierdza sie to co pisalem :

AS twierdzi, że Sergio Ramos odejdzie z Realu z powodu stosunków z Florentino Perezem. Prezes miał obiecać zawodnikowi podwyżkę po finale Ligi Mistrzów i klubowym mundialu, ale kiedy zawodnik zgłosił się do klubu, to działacz podobno nie chciał negocjować. Dziennik twierdzi, że na dzisiaj relacje obu panów są w punkcie, z którego nie ma już powrotu. Możemy