Wpis z mikrobloga

#pracbaza

1. Zatrudnij studenta do pracy na 3 dni w tygodniu
2. Po okresie próbnym zacznij zasypywać studenta nawałem pracy
3. Wypominaj studentowi, że jest tylko 3 dni w tygodniu i się nie wyrabia ale twierdź, że mu tego nie wypominasz bo się przecież zgodziłeś na taki układ
4. Wypominaj studentowi, że nie zostaje po godzinach ale twierdź, że mu tego nie wypominasz
5. Student mówi, że zaczęły się wakacje i będzie mógł przychodzić 5 dni w tygodniu
6. Zaproponuj studentowi tę samą stawkę za pełny etat co za 3/5 etatu, bo był #!$%@? pracownikiem i się nie wyrabiał
7. Student mówi, że nie ma innej pracy na oku ale i tak #!$%@?

  • 44
@Cender: palić mostów nie warto, kiedy pracodawca jest wobec ciebie fair tylko z roznych przyczyn ty chcesz inna prace. Ja wiele razy palilam mosty za sobą jednak wiem ze nawet w nie wiadomo jak ciężkim okresie za nic w swiecie nie wrocilabym do 90% firm w ktorych pracowalam.
@zielonka: no nie jest, ale po co robić im raban teraz a potem powiedzmy za 15 lat będę coś od tych ludzi potrzebował, nie mówiąc o jakieś przysłudze tylko o tym, żeby np przymknęli na coś oko, myślisz, że wówczas przymkną? tak jak napisałem, jeśli ktoś będzie aplikował do jakieś firmy z branży sanitarnej w warszawie to pm do mnie i możemy porozmawiać ale nie publicznie ;)