Wpis z mikrobloga

@azen2: zalezy czego oczekujesz. Jeśli raju na ziemi to się bolesnie rozczarujesz. Jeśli miejsca gdzie wykonujac taka sama prace mozna zyc o wiele latwiej niz w Polsce to warto.
  • Odpowiedz
@DirtyHead: Wiem, że lekarze zarabiają tam dużo, chyba w żadnym państwie na świecie nie zarabiają więcej. Koszty życia też nie są wielkie. Chciałbym się przeprowadzić do jakiegoś dużego miasta typu Los Angeles, Nowy Jork czy Chicago.
  • Odpowiedz
@szancik: W Stanach jest mnóstwo kontrowersyjnych spraw po 11 września. NDAA - dokument podpisany przez Obamę pozwalający na bezterminowe przetrzymywanie bez wyroku nawet amerykańskich obywateli podejrzanych o terroryzm, NSA śledzące wszystko i wszystkich, czy Patriot Act...
  • Odpowiedz
@Krystians1986: Chicałbym tam być lekarzem, nie mam jeszcze specjalizacji, ale najlepiej byłoby być jakimś chirurgiem, np. chirurgiem ortopedycznym czy neurologicznym.
  • Odpowiedz
@xvovx: zalezy jaka prace, bo jesli ma zostac nielegalnym imigrantem, wynajmowac mieszkanie i pracowac za 10$ na godzine w gowno pracy to na takim samym poziomie moze zyc w polsce.
  • Odpowiedz
@NYCBronx:
W USA nawet robiąc jakieś "gównoprace" za 10 zielonych (ale na legalu - na nielegal szkoda zdrowia i nerwów) można żyć na wyższym poziomie niż w Polsce. 10$/hr przy pełnym etacie daje jakieś 1600$ - nie jest to dużo, ale na pewno ma to większą siłę nabywczą niż 1600zł w Polsce. Jeśli ktoś nie chce celować w NY, LA czy inne tym podobne miejsce gdzie ceny wynajmu mieszkań/domów i ogólnie
  • Odpowiedz
@MrNice: no właśnie niekoniecznie ;) Wszystko zależy w jaki stan i jakie w nim miasto ktoś by zamierzał uderzać. W mniejszym mieście (np. Billings, Boise, Cheyenne - nie wiem jak na południu, ale podejrzewam, że podobnie) kawalerkę można wynająć za 600, czasem nawet za 500$/mc. Doliczmy opłaty 100, góra 200$ i mamy stałe wydatki na poziomie 600-800$. Zostaje jeszcze drugie tyle. Żarcie dla 1 osoby na miesiąc (jeśli będzie się umiejętnie
  • Odpowiedz
@xvovx: Ok, tylko to co piszesz to trochę taka wegetacja, dobre jak chcesz przyjechać na wakacje i trochę zarobić. Od $1600 musisz zapłacić podatki, 200 na stałe wydatki to raczej mało (prąd,gas, tel, internet to tylko podstawy) ale można przetrwać;) gdzie mieszkasz?
  • Odpowiedz
@MrNice: mieszkam w Polsce, ale w USA mam całkiem bliską rodzinę. Sam swego czasu myślałem czy by się tam nie przenieść i analizowałem różne warianty. W sumie to wciąż gdzieś tam z tyłu głowy taki plan mi się tli, ale póki co wolę jeszcze poczekać na rozwój sytuacji u nas, w Stanach i w Unii. ;)

Co do życia za 1600$ to faktycznie trzeba jeszcze doliczyć do tego podatki - tu
  • Odpowiedz