Wpis z mikrobloga

Dobra, może ktoś się już kiedyś za to wziął, ale chciałem rozwiązać sprawę "ru-ru-ru-rurkowców". (Pewnie już ktoś kiedyś to ogarnął, ale niczego takiego znaleźć nie mogłem ani na Wykopie, ani w necie)

JKM oczywiście się myli, nazywając rzekome stworzenia "rurkowcami", czy też "rurkochłonowcami" jak kiedyś prostował. Próżno też szukać "rurkowców" czy czegokolwiek podobnego w dziełach Stanisława Lema. Można jednak wziąć do ręki "Obłok Magellana" i go przewertować:
"Znaleźli się tacy, co mówili, że postąpił nierozsądnie, nieostrożnie. Odpowiedział tak: W oceanie, w wapiennych skorupkach, żyją sobie malutkie stworzonka — promienice — po dziś dzień nie zmieniły się od siedmiuset milionów lat. To są najostrożniejsze stworzenia na świecie.”

JKM się uparł niepotrzebnie tych rurkowców (pewnie mu się z czymś pomyliło) i się tego trzyma. Przesłanie było dobre, tylko pomylił nazwy. Nawet nie przekręcił, bo gdyby to brzmiało jakoś podobnie, do wujek google by to załatwił. A tak... raczej niemożliwe, żeby po wpisaniu w wyszukiwarkę "rurkowce" wyskoczyły promienice.

Może rozwiązałem już tę sprawę, może ktoś to zrobił przede mną. #dobranoc
#rurkowce #korwin #lem #polityka
  • 4