Wpis z mikrobloga

@HamRadioOp: możesz go sterować wspólnie z T5 przez transformatorek impulsowy, którego pierwotne podłączone jest do drivera (pełnego mostka) np. TC4421/22 lub podobne, a uzwojenia wtórne do G-E IGBTka. Jednak z moich doświadczen wynika, że najlepiej to działa z wypełnieniem 50%. Innym sposobem jest użycie półprzewodnikowego drivera np. HCPL3120 na każdy tranzystor. Driver tranzystora T6 musi mieć izolowane zasilanie, ponieważ jego masa znajduje się na potencjale emitera IGBT, który pływa.
@HamRadioOp: Jednak napięcia są dość małe, więc wydaje mi się że mosfet był by lepszy. Jak znajdziesz takiego z małym Rdson to uzyskasz mniejsze straty niż na igbt.
@HamRadioOp: Chcesz dawać pwm czy tylko 1/0 ? Jeśli ma być 1/0 to można próbować bez drivera, jednak jak odpowiednio szybko nie naładujesz/ rozładujesz bramki tranzystora (będzie długo w trybie liniowym) to może się upalić. Chcesz to kontrolować z jakiegoś mikrokontrolera?
@0xFE: Tylko 1/0 aktualnie mam przenoszenie tej samej mocy w innym układzie bez drivera, tylko w tym wypadku muszę podać napięcie wyższe od źródła T6. Jak je wyczarować? Mosfeta typu P na daną moc nie widzę.
@HamRadioOp: bo takie nie istnieją, używa się mosfetów N i izolowanego (dodatkowego) zasilania do niego, którego masa podłączona jest do źródła górnego mosfeta, bramka podłączona jest do drivera, który zasilany jest właśnie z tego dodatkowego zasilacza, w ten sposób między bramką a żródłem uzyskujesz napięcie które otwiera ten tranzystor.

Jednak jak chcesz PWM, to może lepiej każdej grzałce dać tranzystor, i kluczować nim masę? Albo np 2 grzałki na tranzystor. W
@0xFE: Sytuacja z pwm-em była by dla mnie o wiele lepsza, jednak z przyczyn niezależnych muszę zrealizować najpierw sterowanie z obrazka.
Jak najprościej, najlepiej uzyskać izolowane napięcię? Całość zasilana jest z stałego więc w role wchodzi jakaś przetwornica z izolowanym we/wy. Polecisz coś?