Wpis z mikrobloga

#android
Dwa najlepsze poradniki odnośnie oszczędzania baterii na Androidzie (a przejrzałem wszystkie). Wymagany root.
1
2

Wystarczy jedna aplikacja - Amplify. Greenify jest całkowicie zbędne i wg mnie przereklamowane, nie widzę zastosowania. Nie mówiąc o innych aplikacjach z "Battery saver" w nazwie czy task killerach.
Cały trik polega na tym by ograniczać wakelocki, czyli procesy, które powodują wstawanie telefonu, gdy ekran jest wyłączony. Amplify ogranicza je, ale możemy zezwolić by włączały się co określony czas - nie tracimy funkcjonalności.
Obecnie mam włączoną synchronizację, powiadomienia push z Fb i Snapchata, do tego dokładna lokalizacja i bateria trzyma się świetnie, gdyż telefon wstaje tylko wtedy gdy trzeba.
Nie będę się rozpisywał o innych dość sensownych metodach, ale po prostu za dużo z nimi zachodu, a rezultaty trudne do zauważenia. Samo Amplify wystarczy.

Do tego zawsze warto pogrzebać w ustawieniach kernela, ale to już jak komuś się chce bawić (polecam Kernel Adiutor). Obniżenie taktowania i inne metody opisane w w/w poradniku zapewniają wydłużenie czasu pracy przy włączonym ekranie przy zachowaniu płynności, jeśli dobierzemy dobre ustawienia.
  • 2
@dwuwarstwowy: ten drugi mnie rozbawił

The bigger the read-ahead buffer is, the better the SDcard can predict what command would come next. It prepares itself to do a command before it's even issued. This gives you better performance, and a potential increase of battery life because generating 3MB is nothing compared to the performance benefit.


typowa gimboporada bez pokrycia w rzeczywistości :P