Wpis z mikrobloga

nie kupowałem, robiłem małe rozeznanie na początku roku, lecz nie było funduszy z pewnych powodów..
Ponoć korzystnie jest wziąć 31g, po 1g najdroższe będzie jak się domyślam.
  • Odpowiedz
O 200g nie myślałem nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno nastawiałbym się tutaj - jeżeli chodzi o złoto, nie tyle na zysk co na trwałe zabezpieczenie majątku przed krachem waluty w której posiada się oszczędności.
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Niepowinno miec znaczenia, sam posiadam srebrne 10oz sztaby srebra z lat 70 i ich wartosc nie rozni sie od wartosci wspolczesnych. Nie polecam sztabek, gdyz istnieje ryzyko zakupu sztabki podrobionej, ryzyko jest duzo mniejsze podczas zakupow u renomowanego dealera, ale mimo wszystko monety sa bardziej rozpoznawalne i wrazie W przyjmie je niemiec na rampie, if you know what i mean :-) Monetami ktore polecam sa Krugerandy, American Eagle, Filharmonicy oraz
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Nie, na 100% tam nie ma podrobek, ale sa to monety drogie. Lisc klonu kosztuje w Mennicy 4750 PLN, Dealerzy oferuja ten sam produk juz od 4542PLN. Decyzja nalezy do ciebie, ale jak mowilem, zloto z mennicy polskiej jest bardzo drogie w porownaniu z reszta rynku.
Dobra oferte ma rownierz antykwariat numizmatyczny Niemczyka na zelaznej w Warszawie. Ceny sa bardzo atrakcyjne http://www.numizmatyka.waw.pl/zloto.php
  • Odpowiedz
@Bajo121:
dzięki za info ale ja wole pewna inwestycje, nie che zarabiać tylko mieć za 20 lat "tyle samo", to poza problemem z autentycznością niema różnicy między monetami a sztabkami? mi się jakoś sztabki lepiej widzą
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Zloto to zloto, forma jest bez znaczenia o ile jest autentyczne. Zmierzalem tylko do tego ze nie warto przeplacac bo znani Polscy dealerzy bulionu sa tak samo godni zaufania jak Mennica Polska
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Istnieje mozliwosc ubezpieczenia paczki, a kuriera ktoremu,,zapodziala sie paczka" mozna pociagnac do odpowiedzialnosci. Jesli nie mieszkasz daleko od mijesca w ktorym chcialbys nabyc zloto, Osobiscie jest zawsze lepiej. 100g to okolo 15K pln ale to czy ryzykowac pozostawiam tobie.
  • Odpowiedz
@rolnikpostepowy: Biale zloto rozni sie od zlota tym ze jest w nim domieszka Cynku, Platyny lub innego materialu wiec po pierwsze nie jest to czyste zloto a po drugie jest mniej rozpoznawalne przez co mniej plynne. Platyna jest metalem jak najbardziej inwestycyjnym ale zdecydowanie mniej rozpoznawalnym od zlota, oraz nie ma tego ,,psychologicznego efektu" Platyna nigdy nie byla srodniek platniczym przez co nie jest za taki uwarzana w przeciwienstwie do zlota(tak
  • Odpowiedz