Wpis z mikrobloga

Ej, mireczki, czy to ze mną coś nie tak, czy to obecne IPY są do dupy. Właśnie minął rok, odkąd wypiłem swoją pierwszą ipkę czyli atak chmielu i zakochałem się w tym piwnym stylu. Obecnie jestem mocno zawiedziony. Większość piw w tym stylu mnie po prostu zawodzi. Zamiast przyjemnych cytrusów czuję, jakbym żuł granulat chmielowy(a wiem jak smakuje, bo jestem trochę into #piwowarstwo). Mireczki, to moja wina, czy browarów? Z niejednym piwem tak mam, które mi jeszcze niedawno smakowało, a teraz przeżywam katusze. Naszło mnie na przemyślenia, po wypiciu Sunny Ale od doktorów, które jak pamietalem miało świetny aromat rok temu, a 3 dni temu to było własnie takie o smaku granulatu, do tego z ogromną ilością osadu drożdżowego.
#piwo #craftbeer
  • 15
@yelen:
jakość granulatu zależy od wielu czynników - plantantora, sposobu transportu, przechowywania... Nie mówiąc, że zbiory z różnych lat też się różnią. Do tego dochodzi czynnik produkcji w browarze, który też jest ciężko powtarzalny i pomimo tej samej receptury efekt może być nieco inny. AIPA z Kormorana daje radę, jak kupisz z odległym terminem ważności, to raczej nie będziesz zawiedziony
@asasello8: Jest to w zasadzie subiektywna ocena, a oto powody:
1. Wypchnięcie Szałupiw z Bartka (oficjalnie Szałowie ot tak po prostu zakończyli współpracę z Bartkiem, no ale proszę was - wchodzą lekarze i nagle Szałpiw się zwija - przypadek?).
2. Mała różnorodność oferty - w kółko IPA i wszelkie jej odmiany, na rynku mamy już na tyle piw w tym stylu, że wchodząc do sklepiku na osiedlu zawsze jest jakieś IPA,
@WapniakZJury:
Ad 1. Tą sprawę znam dość dobrze z obydwu stron. Była krótka piłka od strony właściciela - wybrał mniej problematycznych i z większą stawką. Nałożyło się na to parę innych elementów i historii, aczkolwiek DB jest tutaj mało winne tej sytuacji, jakby był inny kontrakt - to finał byłby ten sam.
Ad 2. Warzą to, co się sprzedaje. Unikają tego, co im może nie wyjść. Prosta i skuteczna strategia, którą
@reddevilet: @BrowarPERUN:

Ad ad 2. Jednak niemożliwe jest, żeby hype na amerykański chmiel trwał wiecznie, w końcu rynek się wysyci tym gatunkiem, jakość będzie na w miarę stałym poziomie i zrobi się to nudne. Wtedy nie będą mieli nic do zaoferowania.

Ad ad 3. Na początku nie było takich problemów, więc dziwi mnie to, że nie da się tego naprawić, że to się powtarza. Mnie osobiście DMS na lekkim poziomie
@WapniakZJury:
2. W Ameryce o końcu piw w kategorii IPA mówi się od dobrych dwóch dekad, ale jakoś to nie nastąpiło. We Włoszech, gdzie rewolucja trwa w najlepsze od kilkunastu lat, nadal królują mocno chmielone piwa. Zaprawdę powiadam Ci: polski konsument długo jeszcze będzie szukał amerykańskich IPA i tu o przyszłość DB byłbym spokojny.

3. Czy ja wiem, że nie mieli problemów? W pierwszym ich Summer (?) DMS był wyraźny, aczkolwiek