Wpis z mikrobloga

Moja Pani wie co dla mnie dobre na #prezent. Na gwiazdkę był Ultra death, teraz to ;) cudownie. Już mam trochę roślinek tego typu, ale powoli przestają być ostre na rzecz wymienionego sosu. To co widać będzie ostrzejsze :)

#papryczki #domowyogrod #ostre #przyprawy #ostrakuchnia

@Migfirefox, #zyletkiwryju, tych Ci nie dam bo umrzesz ;)

#chilicontest
goromadska - Moja Pani wie co dla mnie dobre na #prezent. Na gwiazdkę był Ultra death...

źródło: comment_cuDXE5WAcyZBhY9KjgwZLsoYgAZemdqq.jpg

Pobierz
  • 20
@Razr: na allegra jest tego w pip.

Szukaj po odmianach, nie ma ostrzejszej obecnie niż:

Trinidad Scorpion Butch T ...1.463.700 SHU

trochę słabsza Naga Jolokia ... 1.041.427 SHU

i najsłabsze z powyższego zestawu Habanero 100.000 ~ 325.000 SHU

Wiedz jednak że są to bardzo ostre papryki z którymi nie ma żartów (spożycie grozi uduszeniem), a zarazem trudne w uprawie w naszym klimacie. Papryki używane do Tabasco to tylko 30.000 ~ 50.000
@goromadska: tak tak, te strony już widziałem... aż takim laikiem to nie jestem! :D ale myślałem, że masz może na allegro kogoś zaufanego, który sprzedaje jakieś większe zestawy tych mocniejszych nasion :)
@Razr: Mogę Ci powiedzieć, powiedzmy jutro, od kogo są te widoczne nasiona. Są dobrze opisane więc bym im ufał, ale zanim nie posieję to nic o nich powiedzieć nie mogę. Poprzedniego od którego brałem nie polecę, bo się ociągał z wysyłką, tylko 50% mi wykiełkowało, nie były opisane, pomieszane i facet nie wie jak wyglądają poszczególne odmiany - pewnie pośrednik tylko.