Wpis z mikrobloga

Poruszył mnie wpis @jamtojest - polecam, skłania motzno do refleksji

Mam 19 lat, została mi ostatnia klasa, ostatnie wakacje... no i to jest najgorsze. Ta świadomość, że kończy się w moim życiu najwspanialszy okres i pojawia się droga, na której wszyscy gonią za pieniądzem. Nie odkrywamy już niczego nowego, pojawia się monotonia, przecieranie tych samych szlaków od pokoleń (zona, dziecko, dom). Będąc gówniarzem za wszelką cene chcialem byc jak dorosly, obserwowalem ich, uważaełem bycie dzieckiem za #przegryw. Teraz wchodze w dorosłość i mam tego już cholernie dosyć. Chce mieć być dzieckiem... na zawsze.
#nocnazmiana #rozkminy #feelsy #wakacje #oswiadczenie
  • 18
@geekmaster: Ja mam 21 lat i tez na sile próbuje być dorosła co jest bez sensu, bo nie jestem. Teraz tak patrze i myślę "Gdzie ja byłam i co robiłam przez ostatnie dwa lata kiedy wszyscy znajomi sie bawili i spełniali?" Oddalabym wiele zeby miec teraz 17 lat. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@geekmaster: ale #!$%@? xD To czy zaczyna się taki etap zalezy tylko od Ciebie. Chcesz być dorosły to bądź. Chcesz przedłużyć sobie troszkę sielankę to zapraszam na studia dzienne - co prawda jest troche nauki i stresu, ale też jest troche wolnego czasu. Niepowtarzalnego czasu.

Zresztą nie nazwałbym tego okresu monotonią życia. Żona, dziecko, dom... to wszystko ma pewne zalety. Na pewno nie jest nudne, przynajmniej na początku nie będzie. Kwestia
@geekmaster: zwykle #!$%@? i tyle. 20 lvl here, skonczone technikum, od #!$%@? studia i jakos nie narzekam.

Zamiast gnic kilka godzin dziennie wolne poswiecic czas by miec jakis profit. Nawet na studia ide zaoczne by nie przewalac czasu na imprezy i inne dziadostwo.

Minął ten okres, gdt się siedzialo beztrosko bo były wakacje. Trzeba się z tym pogodzic i zaczac dorosle życie :)
@geekmaster: Też tak miałem cuplu zaraz po skończeniu techbazy, jednak parę miesięcy później uświadomiłem sobie, że mogę się rozwijać jak chce, w jakim kierunku chce i kiedy chce, nie muszę robić nic narzuconego przez program. Fajna jest też perspektywa niezależności finansowej, której naturalnie nie miałem podczas nauki. Aktualnie cieszę się, że szkoła już za mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@geekmaster: jestem już po szkole sredniej i pracje. Jakos nie tesknie za szkola bo teraz za pieniadze ktore zarabiam moge robic to co chce . Nie jestem ograniczony przez hajs tak jak wczesniej. Moge sobie odlozyc zeby gdzies pojechac czy cos zrobic.
@StefaniukBatory: i dlatego zostaliśmy przegrywami...

@edziuszka17:
@uchatek:
@geekmaster:
@MarianKolasa:
@sirrek: a ja mam prawie 40, dobrą sytuację materialną, bardzo poukładane życie a najbardziej tęsknię za czasem kiedy pod wpływem impulsu pojechałem na pół roku do Rosji nie mając prawie kasy w kieszeni albo za tymi, kiedy przez ponad trzy lata w moim życiu trwała nieustanna impreza - bez pracy czy pieniędzy byłem non stop pijany, naćpany
@uchatek: obiektywnie rzecz ujmując to bardziej tęsknota za młodością niż samym stylem życia ;)

I zaczyna mnie to gryźć, jako senior developer mam pod opieką kilku ludzi w trakcie albo po studiach. Jak widzę jak szybko przychodzi im opanowanie nowych technologii to nachodzi mnie smutek.

Kiedyś impreza zaczynała się w piątek wieczór, kończyła w poniedziałek rano i człowiek szedł do pracy. Dziś po mocnym balecie następnego dnia mam dzień warzywa lub