Wpis z mikrobloga

Ostatnio na wykopie popularna jest dyskusja o napiwkach. Ja mam zdanie jak chyba większość wykopu i nie uważam tego za cebulactwo. Napiwek powinien być premią za miłą i dobrą obsługę a nie obowiązkiem. Sami wybraliście sobie taki zawód. Jakim trzeba być człowiekiem żeby wprost narzekać, że ktoś kupił pizzę za 28 zł i czeka na resztę! To jest postawa rozczeniowa, której nigdy nie zrozumiem. Wiecie co koledzy z branży gastronomicznej? Kiedy czytam takie wpisy to mam ochotę następnym razem czekać na wydanie reszty do końca. A nuż jakiś frustrat opisze mnie na wykopie. Ludzie są różni. Mają różne podejście do życia. Nie mówmy im jak mają żyć. Dla mnie wysokość napiwku zależy od jakości obsługi a nie końcówki na paragonie.
Ten temat wraca cyklicznie co kilka miesięcy i dzieli wykop jak Hitler ze Stalinem Polskę.

#niepopularnaopinia #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 48
  • Odpowiedz
@lookazh:

zeby byc dla innyc szmata i traktowac kelnera jak szmate.


Nie pozostawienie napiwku = bycie dla innych szmatą i traktowanie kelnera jak szmatę. Nie no #!$%@?, żelazna logika.

tak ciezko pracowala i miala w zyciu, ze teraz skapi 3 zlotych napiwku w knajpie


Tu nie ma związku przyczynowo-skutkowego. Napisałem o ciężkiej pracy, żeby Ci uświadomić, że tak naprawdę w każdym innym zawodzie moglibyśmy się ubiegać o napiwki. Ale nikt tego
K.....0 - @lookazh: 

zeby byc dla innyc szmata i traktowac kelnera jak szmate.

N...

źródło: comment_RTKo3RNhqsBcXEXoqFLq0Alb96ac8mDI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lookazh: A nie wstyd Ci dawać 2zł kolesiowi w wieku 20+ lat? Przeciez tyle to ja daje synkowi lat 4 żeby se do skarbonki wrzucił. Rownie dobrze bym mu mógł powiedzieć by dojadł se to co mi zostało na talerzu, jakby każdy tak powiedział to kelner nie musiałby wydawać na jedzenie. To ile dajesz? 10zł? xD
  • Odpowiedz