Wpis z mikrobloga

(Tekst przepisuję 3 raz. Tym razem na PC ponieważ kopiowanie tekstu w Androidzie kończy się katastrofą. )

TL:DR
Dlaczego mój stary i phone 4s jest lepszy od Samsung xCover 3 ( II kwartał 2015)?

Zawsze używałem BlackBerry ale potrzebowałem multimedialnego centrum rozrywki w samochodzie więc postanowiłem kupić smartfona. Sąsiad odsprzedał mi iPhona 4s w fatalnym stanie za grosze. Wszystko działało świetnie. Taki iPod z możliwością dzwonienia, Dziesiątki upadków spowodowały, że ekran był całkowicie nieczytelny przez rysy i pęknięcia. Postanowiłem zamienić go na coś większego i twardszego. W ten sposób stałem się posiadaczem #android

Po tygodniu użytkowania jestem załamany.

Bateria.

W iPhonie bateria była w stanie agonalnym ale wytrzymywała 8-9h
NOWY Samsung wytrzymuje 5-8h. Ciekawe co będzie za rok...

Multimedia

Polecono mi odtwarzacz Double Twist. Jego największym atutem jest to, że stara się naśladować fabryczny player z iFona. .
Udało mi się nawet doprowadzić do tego, ze mogę synchronizować muzykę z biblioteką iTunes. Niestety interfejs nie jest tak intuicyjny i satysfakcjonujący dla melomana jak w #apple

#ios vs #android
Naprawdę jestem w szoku.
Kiedy iPhone zaczął się zacinać to był znak że trzeba zamykać aplikacje działające w tle. Czasami miałem otwarte 30-40! Po zamknięciu wszystko wracalo do normy.
W Samsungu mam cały czas włączone tylko:
Maps
Yanosik
Doubletwist
Wykop
Youtube
Chrome

Co jakiś czas otrzymuje informacje ze jakas aplikacja się #!$%@? i mogę wysłać raport.

Wykop
Oficjalna apka wykopowa to spluniecie w twarz użytkownikom androida. Boli tym bardziej ze wystarczyło przenieść w skali 1:1 apke z ios która jest doskonała. Na szczęście jest niezależny "mój wykop" który w przeciwieństwie do oryginału posiada podstawowe funkcje. Ale zawiesza mi się na potęgę.

Wytłumaczę mi o co chodzi ? Może mój tel jest zepsuty? Może ten xCover to największy syf na rynku a ja nieświadomie kupiłem..

P.S pisze z telefonu więc wybaczcie styl. Dwa razy zaczynałem od nowa bo tekst się skasował przy kopiowaniu. GG Android

P.S 2

AppStore > Google Store

#gorzkiezale ##!$%@?
  • 30
@Kacc: Racja. Multimedia pozostawiają wiele do życzenia. Nie zmienia to faktu ze ios posiada podstawowe funkcję których nie uswiadczysz na andriodowej aplikacji
@dzerald: > W iPhonie bateria była w stanie agonalnym ale wytrzymywała 8-9h

W to Ci Miku nikt nie uwierzy :P Bateria w iPhonach leci tak szybko że jak korzystasz to widać procenty co chwile jak lecą (nowa bateria iP5). 2200 mah w Xcoverze powinno wystarczyć na dłużej. Może coś cały czas wciąga Ci baterię w tle?

dla melomana


słuchającego muzy z telefonu.... proszę Cię xD

xCover to największy syf na rynku
@dzerald: kupujesz samsunga i narzekasz ze bateria, że to laguje.. To jak byś kupił fiata multiple i mówił ze slabo jeździ, jest wolna i ledwie skręca. Trzeba było kupić coś od xiaomi, htc i bys nie narzekał.
@MikelThief: Nie słucham muzyki przez głośnik z telefonu. Podpinam go do samochodu itp. Nie znam lepszego odtwarzacza od tych z Apple

Bateria przy tych samych aplikacjach wytrzymywała na iphone dzień mojej pracy(około 9h)
Nie ma takiej możliwości aby Samsung wytrzymał tyle samo.

"Może coś cały czas wciąga Ci baterię w tle?"
Listę aplikacji podałem wyżej. Po zakupie cały telefon był zaśmiecony aplikacjami z PLAY. Może nie wszystko usunąłem.
@NiespodziewanaRiposta: @Pirzu:

Wszyscy ze mnie szydzili, że przepłacam za iPhone. Że Android to samo a nawet lepiej. Że jestem pedał z maca. Posiadacze Samsungów S3 S4 patrzyli na mnie jak na podczłowieka. Wziąłem telefon wiodącej firmy. 2 lata nowszy od wyszydzanego ifona więc moje zdziwienie i pretensje do #bojowkaandroid są uzasadnione.
@dzerald: nie są uzasadnione. Gdyby samsung robił telefony z iOS to by lagowaly tak samo. Samsung ma dobry marketing ale ich telefony nie są wiodące, to jest różnica. Miałem xiaomi, htc, meizu i nigdy przenigdy nie miałem lagow w telefonie. Miałem s5, pojawiały się mikroprzyciecia.
Po prostu samsung umie sprzedawać szajs a Ty się nabrałes. Sprzedaj samsunga, kup sobie xiaomi.
@dzerald: Tez, ale mają wiele wad fabrycznych, aparat tez jakis dobry nie jest. Chcesz stabilnego androida, kupujesz xiaomi, htc, ew Sony tez chyba. Xiaomi bardzo polecam, tym bardziej xiaomi mi note. Na moim kanale na YT mam recenzje mi4 i mi notea. Samsung ma zbyt wiele haczykow marketingowych... pojdzeisz do salonu orange, PLay, Plus etc - poelcaja samasunga, w skelpach RTV tez poelcaja samasunga - to jest odgorne polecenie.
@dzerald: Ale tak na serio nie rozróżniasz najwyższej od najniższej półki? Serio myślałeś, że nie ma między nimi najmniejszej różnicy? Chyba jesteś z innej planety, żeby utożsamiać zetafon z np. nexusem 6, lg g4 albo galaxy s6...

Tak, 1+1 to wyższa półka. Miałem go przez... tydzień (sprzedałem tylko dlatego, że jest dla mnie za duży).