Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki jak rozwiązać ten problem z aluminiową ramą? Miejsce zaznaczone na czerwono jest tak bardzo wyrobione przez nakrętkę, że nie można ustawić prawidłowo koła. Przy dokręcaniu nakrętka zsuwa się z właściwej pozycji. Jedynie co mi przychodzi do głowy to jakaś cienka podkładka zębata. Coś grubszego odpada ponieważ jest to piasta Shimano Nexus 3 i będzie problem z regulacją biegów.
Rysunek poglądowy.
#rower
aro84 - Rowerowe Mirki jak rozwiązać ten problem z aluminiową ramą? Miejsce zaznaczon...

źródło: comment_T8gk5zEmcEycrgKSfFmjIkHstG2eDYTV.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zukikiziu: jeszcze mam taki pomysł, żeby zastosować tą żółtą podkładkę, zeszlifować ją ile się da i tak samo zeszlifować nakrętkę, żeby wysokość podkładki i nakrętki odpowiadała wysokości oryginalnej nakrętki
  • Odpowiedz
@aro84: IMO nie zadziała, ta podkładka będzie tylko stykała się szerzej z ramą. Tak jakby na górze tego zbocza z każdej strony. Podparcia może być za mało i z czasem temat wróci. Rozważ to o czym pisałem wyżej albo zastosuj napinacz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zukikiziu: tylko mam taką podkładkę z drugiej strony i zauważyłem, że nieźle się wbija tymi zębami w ramę i w tym upatruję jakieś szanse. Spawanie to grubsza robota, nie wiem czy znajdę kogoś kto, by to zrobił i nie osłabił ramy. Do napinacza tez muszę szlifować nakrętkę o grubość blach napinacza, dodatkowo ze względu na zakończenie ramy będzie problem z punktem oparcia napinacza. Jeżeli pomysł z podkładką nie zadziała to
  • Odpowiedz
@aro84: możesz śmiało dołożyć materiału, potem ładnie to zeszlifujesz na równo i powinno banglać, nie bedzie to tak trwałe jak materiał ramy ale powinno wystarczyć. a i z napinaczem możesz spróbować. dyszka nie majątek, jak nie będzie działać to nie bedzie żal rzucić w kąt.
  • Odpowiedz
@aro84: Doradzić, to ja Ci chyba nie umiem. Pewnie próbowałbym nadłożyć materiału i spiłować.

Natomiast ten wyrobiony kawałek wygląda na efekt braku rakiej podkładki, jak pokazywałeś. Z tego, co ja wiem (a mam Nexusa...), taka podkładka z ząbkiem i nieokrągłą dziurą musi być z każdej strony koła, zapobiegają obracaniu się ośki. A tu wygląda, jakby ośka z nakrętką się obracała i wydarła materiał z haka...

Tych podkładek są cztery rodzaje,
  • Odpowiedz