Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja

Prawda jest taka że nowa Alfa to krok wstecz. Oprócz grilla niewiele Alfy w tej budzie, trochę BMW, trochę Jaguara, trochę Maseratti. Gdyby nie grill to to Giulia mogła by byc modelem każdego koncernu. Własny styl który prezentowali od 156 (wcześniejsze pomijam), poprzez 159, Brere oraz ciekawe modele oparte stylistycznie o 8c odszedł w siną dal. Mi jako człowiekowi który uważa Alfy jako całość za najładniejsze auta ciężko zrozumieć ten ruch. Mam wrażenie że zamiast pasjonatów i artystów to auto projektowali księgowi w myśl zasady "ma być nijakie, podobać się wszystkim i się dobrze sprzedawać".

Na osłodę perełka Disco Volante od Touringa
  • 10
@cfani4k: Marudzisz. Gusta i style się zmieniają stąd konstruktorzy poszli tą drogą. Nie wiem skąd takie słowa, że to krok wstecz -> zrobili by krok wstecz gdyby wyglądem przypominała 159 lub 156 które swoje premiery miały kilka lat temu. Nie wiem czego sie spodziewałeś ale Giulia wygląda dokładnie tak jak zapowiadali przez ostatnie kilka lat włodarze z Włoch: nowoczesna ze sportowym pazurem. Auta włoskie nie każdemu muszą się podobać -> widocznie
@MaddoxX1911: ale to jeden koncern, tym bardziej niemiecki więc trudno się dziwić że wszystko wygląda podobnie, co w sumie jest cechą charakterystyczną VAGa. Alfę zawsze charakteryzował jakiś taki polot i finezja w stylistyce a tu auto jakich wiele. Seat kiedyś też cechował się pewną świeżością, jeszcze za czasów Leona II generacji, potem całą gamę zniemczyli.
Mam wrażenie że zamiast pasjonatów i artystów to auto projektowali księgowi..."
Niestety Alfa jasno dała do zrozumienia, że chcą się odbić od dna i zacząć sprzedawać samochodu bardziej "masowo" niż dotychczas (cel 400k sprzedanych wszystkich modeli, bo ma być jeszcze kilka nowych w niedalekiej przyszłości, w 2018r). A żeby tego dokonać to nie może być kolejne Disco Volante (ohh, jak piękne jest to auto), 8C itp. tylko samochód pokroju właśnie BMW 3,
@dStan: tylko zobacz jak ładnie ewoluuje w swoim stylu. Nowa 6 to chyba najładniejszy sedan/kombi obecnie i na tyle charakterystyczna że nie pomylisz tego auta z żadnym innym, albo inaczej, nie znajdziesz w nim innych marek na pierwszy rzut oka.