Wpis z mikrobloga

Tak od kilku dni zabieram się za wpis i zabrać nie mogę ;) Ale troszkę się dzieje dookoła, więc czas wrzucić.

Zacznę standardowo od najmłodszych agam. Jak już mówiłam - maluszki się klują.Jak na razie mam 12 malców, jeszcze ze 2 może wyjdą z jajek. 3 z nich to GRUBE i to 3 samiczki ;DDD Niestety jeden maluszek urodził się z wadą wrodzoną - ma coś z łapkami przednimi, nie prostuje ich do końca, jest bardzo słaby. Karmienie przymusowe niewiele daje, sam praktycznie się nie rusza, są małe szanse, że przeżyje do końca tygodnia;<< Poza tym rosną, jak na drożdżach ;) Z tych większych szajbusów zostały mi - Dwie samiczki, które zostają u mnie Klara i Kleo, 2 samiczki do sprzedaży i 2 samce do sprzedaży. Zeszły, jak świeże bułeczki, więc nie powinno być problemu ze sprzedażą następnych (w inkubatorze jesszcze 13 jajek, za miesiąc się wyklują...). Tegotygodniowe maleństwa przeniosłam od razu do większego terrarium, dużo łatwiej będzie je ogarnąć, jak są w jednym większym, niż w 2 mniejszych terrariach. To teraz zdjęcia:

Karmienie. Te starsze malce są śmieszne. Do tej pory miały ZAWSZE żarcie w misce. Ale, że szybko rosną i jedzą gigantyczne ilości jedzenia, to przyzwyczajam je do jedzenia raz dziennie i do stałego dostępu do roślinek. Tak wyglądają, jak około 12 sypnę im żarcie ;D

;DDD. Bieg 7 wygłodniałych maluchów, wchodzą na siebie, robaki na nie, później jedzą te robaki, które chodzą po agamie obok. CUUUDO. Jutro może filmik wrzucę, bo zlać się można ;D

Dziś rano wykluł mi się maluch z Grubej.. Pierwsze co zrobił, to rzucił się na mnie z zębiskami ;DD

O, takie wielkie zęby ma!!!

Tak wygląda Matylda, jak się naje. Śmieszna jest, bo może zjeść każdą ilość. Napakuję ten wór w brodzie, przełknie po paru minutach i może jeć dalej ;D Urosła nieziemsko i jak do sierpnia będzie miała z 350 g, to jeszcze połączę ją z samcem (o ile będą mieli ochotę ;D).Na razie mamy 280 g ;)

Tu dla odmiany wielki brzuchol Zośki. Wydaje mi się, że znowu jest w ciąży.

Tyle przestrzeni mają najmniejsze maleństwa

Pokraka

Maluch bojowy

A tej troszkę gorąco, to wentylację mordką robi

Kolejny chce się bić

To to większe na dłoni. Rosną jak szalone O.O

No i brzuchy mają wielkie...

A tu maciupciuś na ręki :3

Wielka kumulacja

Lecąc dalej - koleżanka kupiła u mnie kameleona. Mieszka klatkę obok mojego sklepu, więc czasem przychodzi z nim do mnie. Dziś, w ramach testu, wsadziliśmy samca do samiczek moich. Oczywiście nastroszył się, nabrał pięknych kolorów, jak to samiec. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że jedna z 3 samiczek, jakie mam, okazała się być samcem ;DDD Nie za dobrze zniosła/zniósł obecność samca, więc przyjrzałam mu się bliżej... no i są, piękne ostrogi ;D No to tego... ;DDD Na szczęście jeszcze za mały był, bo siedział z samicami w jednym terrarium, nie mógł ich zapłodnić jeszcze ;D Do tego, jako, że mój samiec to Sir Lanzelot, postanowiłam nazwać obie samiczki w końcu. Wybór padł na Lady Lili i Lady Lola (poleciałam w imię na L, będzie pasowało do Lanzelota) ;D

Oto on

Wensze po raz kolejny połączone, moze w końcu jakieś dzieci z tego bedo ;<

seksy

I na koniec bonus - hotelowany orzęsek :3

Oto on

Fanpage - Strona - Allegro

#agama #agamy #gekon #gekony #waz #wonsz #weze #kameleon #jez #jeze #terrarystyka #smiesznypiesek #chwalesie #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz: @nat89
Pobierz Khaleesi - Tak od kilku dni zabieram się za wpis i zabrać nie mogę ;) Ale troszkę się...
źródło: comment_WRJShyswhyIPmgqvsDDUbAZEEZnBXx52.jpg
  • 36