Wpis z mikrobloga

W przyszłym roku planujemy ze znajomymi zrobić sobie rundkę po Europie. Celem jest Hiszpania, ale wiadomo, że po drodze trzeba coś zobaczyć. Oczywiście czasu jeszcze sporo, ale akurat się nudzę więc pytam.

TL;DR


A pytam o dobór ciekawych miejsc do zobaczenia.
Wyjazd z Poznania, a przekraczanie granicy Niemcy/Francja albo w Strasburgu, albo w okolicach Miluzy.
Mam dwie opcje drogi:
1. Berlin-Magdeburg-Getynga-Kassel-Mainz-Karlsruhe-Baden-Baden
2. Berlin-Lipsk-Erfurt-Bamberg-Norymberga-Ansbach-Stuttgart-Karlsruhe-Baden-Baden

Która opcja będzie ciekawsza? Czy warto w ogóle wszystkie te miasta odwiedzić? A jeśli nawet, to może po drodze są jeszcze jakieś bardzo ciekawe miejsca? Mówiąc ciekawe mam na myśli przesiąknięte historią lub zwyczajnie warte zobaczenia (czy to architektura czy przyroda), czy też coś niestandardowego. Jakaś intrygująca wystawa/muzeum, kultowe miejsce z jakiegoś filmu. Cokolwiek.

Jeśli już dojechaliśmy w rejony Schwarzwaldu. Warto się po nim zwyczajnie przejechać? Gdzieś konkretnie zatrzymać?

Dalej wybór przejścia granicznego. Właściwie wygodniej byłoby wjechać do Francji dopiero w Miluzie, ale może warto zobaczyć Strasburg?

No ok, jesteśmy we Francji. To co mam na liście to Lyon, podjechanie w okolice Góry Wiatrów, Awinion, może Montpellier, na pewno Carcassonne, dalej do Pau (może zahaczając o Lourdes?) i granice przekraczać drogą Col de Somport (z polecenia znajomego).

W Hiszpanii Saragossa, Madryt, Segowia? Toledo, Kordoba? Sewilla, o ile możliwy jest tam wjazd to Gibraltar, Malaga, Murcja/Cartagena?, Alicante, Walencja, Tarragona, Barcelona i Girona.

Pytanie jak wcześniej. Co jeszcze/czego nie zobaczyć.

No i jak wracać? Może w kierunku do Hiszpanii od Lyonu odbić w kierunku Saint-Etienne i do Pau jechać trochę bardziej przez centrum Francji, a wracać bliżej morza? I dalej przez Marsylię, później Nicea-Genua-Mediolan-Werona-Monachium? A później niech się dzieje co chce.

Wycieczka o ile się nie mylę ma trwać 2 tygodnie, więc wszystkiego zobaczyć się nie da dlatego pytam co jest najciekawsze i najbardziej warte zobaczenia.

Byłbym zapomniał, Szwajcaria nie wchodzi w grę.

#podroze #podrozujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #niemcy #francja #hiszpania
  • 5
@Turambetto: Jeśli będziesz przekraczać granicę w Miluzie i kierować się na południe, to 40 km za Miluzą jest Belfort, gdzie znajduje się dość znana twierdza. Ja osobiście mijałem ją tylko przejazdem, ale prezentowała się nieźle i może to być ciekawe miejsce do "zahaczenia".