Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję czegoś do zarządzania sprzętem do odtwarzania dźwięku na PC. Mam podpięte słuchawki Razera na USB, ale czasami chcę posłuchać muzyki, która dobiega z głośników spoza słuchawek. Jak szybko się przełączać pomiędzy tymi urządzeniami bez konieczności odłączania fizycznego słuchawek? #pytanie #audio #razer #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
@sciroco8: Mam to zainstalowane. Ale jest problem.

W systemowej zakładce "Sound" mam trzy urządzenia: Speakers (domyślnie na tym słuchałem muzyki), Headset Earphone (Razer Kraken Chroma 7.1) i Speakers (Razer Surround Audio Controller). Kiedy klikam opcję Enable Vitrual Audio Device odtwarza mi dźwięk ze Speakers Razera, kiedy opcja jest odznaczona - odtwarza dźwięk ze Speakers (domyślne głośniki). Słuchawki są olewane, działają tylko kiedy ręcznie ustawię je jako domyślny sprzęt, ale Razer Surround
  • Odpowiedz
@UsAndThem: A tam nie ma zakładki devices czy coś takiego?
Ja mam jakąś taką zakładkę i tam mam głośniki i słuchawki, jak klikam 2x na wybrane urządzenie to mi się przełącza
  • Odpowiedz
@UsAndThem: Ja również mam słuchawki na USB i korzystam z programiku AudioSwitch. Program nie wymaga instalacji, możesz ustalić skróty klawiszowe lub przełączać się przez menu kontekstowe na systray'u. Działa bez problemu przy przełączaniu się między kartą dźwiękową na USB a zintegrowaną.
  • Odpowiedz