Wpis z mikrobloga

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/uk-needs-over-one-million-new-engineers-and-technicians-says-royal-academy-of-engineering-10334994.html?origin=internalSearch

Mirki, jeżeli po #inzynieria rypiecie za 2-3k PLN to polecam posiedzieć aż nazbiera się ze dwa lata doświadczenia, poprawić znajomość angielskiego i uciekać na #emigracja #zagranico a najlepiej do #uk . Warto (i będzie można się częściej piwa napić).

Druga część AMA (http://www.wykop.pl/link/1634672/ama-inzynier-w-uk/) wciąż w fazie produkcji, wstęp wyszedł jeszcze dłuższy niż poprzednio, ale ostatnie 2 miesiące miałem zbyt zajęte, żeby cokolwiek pisać. Niedługo będzie.
  • 10
Inżynier w uk to koleś po 2 letnim koledżu. U mnie jest college of technology z dyplomem uniwersytetu surrey i po fabrykach pracują jako ,,inżynierowie".

1600 funtow jako inżynier z bogatym doświadczeniem z polski to naprawdę nie ma sie czym chwalić.
@Kirkain: 25k rocznie dla technika ? To 1673 funtów do ręki miesięcznie, 9,5k PLN. Jak mi znajdziesz w Polsce firmę, która płaci tyle technikowi to wyslę Ci najdroższą łychę, jaką znajdę w sklepie.

@dawid-rams: Ja zaczynałem od 25k dwa i pół roku temu (pierwsza robota w UK). Po odrobieniu rocznej pańszczyzny poszło w górę i to wyraźnie.
@Wujek_Fester: Ale 1600 netto to prawie 2 lata temu. Teraz poszło mocno w górę? Widać, że płace tam bardziej spłaszczone niż w PL. To ledwo 70% więcej od hotelarzy, barmanów bez kwalifikacji. U nas sam mówiłeś, że starzy znajomi dzwonili do Ciebie z propozycjami 7k PLN brutto.
@Wujek_Fester: no dobra, dla technika nie. Chodziło mi że taka pensja w Polsce jest jak najbardziej osiągalna dla kogoś, kto ma doświadczenie i jest magistrem inżynierem. Sam inżynier bez magistra to nie ma o czym nawet gadać
@Wujek_Fester: Ale 1600 netto to prawie 2 lata temu. Teraz poszło mocno w górę? Widać, że płace tam bardziej spłaszczone niż w PL. To ledwo 70% więcej od hotelarzy, barmanów bez kwalifikacji. U nas sam mówiłeś, że starzy znajomi dzwonili do Ciebie z propozycjami 7k PLN brutto.


@Robertas91: No sa płaskie bo taka typowa płaca jaka widzę w ogłoszeniach czy to korpo, szeregowi klepacze kodu czy inżynierowie czy to co
@Robertas91: Z tego co widzę to obecnie świeżaki po studiach mają 25k. Po roku doświadczenia 30k, później coraz więcej. Wolę napisać, że na początku jest mniej, żeby nikt się nie sparzył dostając mniej w pierwszej pracy (zwłaszcza, że na 99% język u Polaków przez pierwsze miesiące kuleje, zanim zaskoczą z akcentem, który w każdym regionie jest inny). Oferty w PL podskoczyły ostatnio do 8k ale jakoś nie widzi mi się na