Wpis z mikrobloga

Hej, dzisiaj minęły mi 2 tygodnie w #uk. Pracę mam nawet znośną. Siedzę na magazynie i przegotowuje palety do wysłania na drugi magazyn. Na 9 godzin w robocie faktycznej pracy jest czasem po 4-5h. Resztę czasu czekam aż kierowca lift-trucka pościąga moje palety lub alejka w której mam robić będzie dostępna (często jest zawalona innym towarem który czeka na wywiezienie lub wyłożenie na półki). Niestety nie znalazłem jeszcze mieszkania i wciąż pomieszkuje u szwagra, więc jeśli ktoś ma namiar na jakieś tanie mieszkania typu flat/studio w Erdington #birmingham to chętnie przyjmę jakiś kontakt.

Sama okolica w której mieszkam jest brzydka. Cegła jest wszechobecna. Wszystko tutaj jest z niej budowane, a raczej nikomu nie chce się czyścić więc całość jest strasznie szara. Do tego widać, że większość ludzi olewa dbanie o porządek. Śmieci leżą dosłownie tonami na ulicach, a kosze na chodnikach to rzadkość. W Polsce kosz jest praktycznie przy każdym przystanku i co kawałem na ulicy. Tu nawet tych przystankowych brakuje.
#wajdzikwuk
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sirrek: Ok, wierzę ci, znam trochę temat, ale samo tłumaczenie jest moim zdaniem dziwne, szczególnie dziś, kiedy aktywne są tylko marginalne odłamy IRA. Z samolotów też mamy rezygnować, bo można je porwać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wajdzik: Akurat Erdington to jedna z tańszych i bardziej zaniedbanych okolic Birmingham. Drugie po West Bromwich największe skupisko Polaków. 2/10 nie polecam.
  • Odpowiedz
  • 0
@wajdzik: Smieci wystawiane sa cyklicznie i segregowane. Poczatkowo wydaje sie, ze jest wszedobylny syf - przywykniesz i nauczysz sie tego. Pepowine szwagierska przetniesz szukajac pokoju na spareroom, gumtree czy innym portalu. Ja moje miasteczko traktuje jako sypialnie, niecaly rok pracy (tygodniowo powyzej 40h) kupujesz auto i w obrebie 20-30 mil tyle do zwiedzania, ze hohoho. Postaraj dostrzec sie piekno w innej materii, bo sporo ciekawostek w #uk.
  • Odpowiedz