Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie #praca
Ostatnio słyszałem od pracownika agencji HR taką teorie, że obecny gigantyczny niedobór pracowników IT na rynku a szczególnie programistów wynika z tego, że teraz UE przyznaje ostatnią transzę dotacji i wiele firm IT aby się załapać na te dotacje robi teraz wiele projektów. Dotacje mają skończyć się za 2-3 lata i wtedy będzie można spodziewać się obniżek pensji albo zwolnień.

Słyszał ktoś coś o tym czy to takie #!$%@??
  • 31
  • Odpowiedz
@dinor913: Trochę ale to w jego stylu :P Próbuje mnie od jakiegoś czasu przekonać na wszystkie sposoby abym został ale nie chce zgodzić się na moje warunki które wcale wygórowane nie są. Ale to taki typ człowieka - walczy o każdy grosz :-/
  • Odpowiedz
@ludzik: mhm, poczytaj dlaczego IBM we Wrocku duzo ludzi rekrutowal ... hint dostaja pieniadze z UE :)

@InnyKtosek niedobor programistow byl tez przed 2000, wtedy tez dotacje byly ? Analizy rozne rozniste pokazuja ze niedobor bedzie sie poglebial.
  • Odpowiedz
@dinor913: Wiem. Już znalazłem pracę w innej firmie za znacznie lepsze warunki. Ale mimo to mógłbym zostać i pracować za mniej no ale podwyżka dla szefa to ostateczność :P Pewnie zaproponuje mi ją tydzień przed odejściem XD
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: a jakie miasto i zarobki - sam zacząłem pracować jako programista i interesują mnie takie rzeczy napisz priv( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º
  • Odpowiedz
@dinor913: Cóż, jak masz już jakieś doświadczenie (choćby te 2 lata) to prawie wszędzie cię przyjmą. Ja wysłałem CV do 4 firm i w każdej mnie chcieli. Nie wiem, czy nie zrobiłem głupio, że tak krótko szukałem nowej pracy bo może i jeszcze coś lepszego bym znalazł.
  • Odpowiedz