Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie #praca
Ostatnio słyszałem od pracownika agencji HR taką teorie, że obecny gigantyczny niedobór pracowników IT na rynku a szczególnie programistów wynika z tego, że teraz UE przyznaje ostatnią transzę dotacji i wiele firm IT aby się załapać na te dotacje robi teraz wiele projektów. Dotacje mają skończyć się za 2-3 lata i wtedy będzie można spodziewać się obniżek pensji albo zwolnień.

Słyszał ktoś coś o tym czy to takie p---------e?
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekt: Ostatnio wysłał do nas CV 30-letni ktoś kto stwierdził, że chce być programistą i miał tam z 5 firm nie związanych z IT a na końcu: Programista PHP - Styczeń 2015 - Luty 2015 XD

Więc i takie przypadki się zdarzają :P
  • Odpowiedz
W obecnej pracy 3k/net, w nowej 6k/net. Warszawa


@InnyKtosek: Jak widzę że ktoś znajduje taką pracę to szczerze nabieram ochotę zmienić swoją. Choć ja poza Wawą, toteż 6 pewnie nie będzie takie łatwe do zdobycia ;)
  • Odpowiedz
@wolololo2: Uczyłem się z neta i książek, studiowałem na PW ale przerwałem z powodu braku kasy. Nie udało mi się pogodzić pracy ze studiami. Chciałem iść zawodowo w kierunku C/C++ albo przynajmniej Python ale padło na PHP. Teraz specjalizuje się w PHP, JavaScript i Symfony. Mam trochę projektów na GitHubie w których się postarałem - mają testy, dokumentacje i są ładnie napisane z zachowaniem popularnych zasad co pewnie bardzo pomogło
  • Odpowiedz
@wolololo2: Informatykę - co innego mogłem studiować :P Rzuciłem na drugim roku. Wtedy pracowałem jako freelancer i pół roku później dostałem pracę w firmie dla której robiłem rzeczy własnie jako freelancer.
  • Odpowiedz