Wpis z mikrobloga

Nie ma ktoś może klucza do nietypowych śrub pięciokątnych? Były one montowane w bagażnikach dachowych firmy Bosal do Renault, Citroen, Peugeot. Klucz praktycznie nie do dostania, widziałem go tylko na brytyjskim Ebayu, a bez niego za cholerę nie mogę skręcić bagażnika. Próbowałem już wymiany śrub na inne, ale bez skutku, bo albo były lekko za krótkie, albo za długie, albo to jakaś inna grubość i po pewnym momencie nie dało rady dalej kręcić :/

#wroclaw #renault #peugeot #citroen
Leniwiec1 - Nie ma ktoś może klucza do nietypowych śrub pięciokątnych? Były one monto...

źródło: comment_Pz9JICW8XDTvgI5pKYHi6YopQ9lLJ7VQ.jpg

Pobierz
  • 11
@Bialy_Mis: @bauagan: jeszcze dzisiaj spróbuję kupić inne śruby, ale już oczywiście tego próbowałem. Prawie cały dzień wczoraj na to straciłem. Z tyłu udało się skręcić lekko krótszymi śrubami, ale z przodu trochę zabrakło bo jest widocznie szerzej. Kupiłem dwa rodzaje dłuższych i nie dało rady, bo po pewnym momencie po prostu nie dało się już kręcić - jakby były za grube i zacząłem wątpić czy to dobra grubość. Pójdę do
@PurpleHaze: nie - wydaje mi się że tymi się nie odkręci - to są chyba torxy. Mam klucze torx i to jest inny typ. Ta śruba to taki imbus, ale pięciokątny, specjalnie żeby uchronić przed kradzieżą, ale kurcze nie dostałem klucza do bagażnika bo kupowałem używany. Mam za swoje... ;)
@PurpleHaze: ale przykręcanie nie ma chyba sensu, bo tylko zepsuję śrubę, a trzeba mocno skręcić. Odkręcić dało radę nawet kombinerkami. Myślałem wtedy, że to nie będzie żaden problem - tylko wymienię śruby i po robocie, ale kurcze straciłem kupę czasu na tych śrubach bo albo strasznie ciężko wchodziły albo właśnie zabrakło niewiele do skręcenia. Dlatego wróciłem do pomysłu przykręcenia oryginalnych, ale jeszcze dzisiaj pokombinuję.