Wpis z mikrobloga

@Slasiu Wiem, że nie pogryzą, ale zawsze mam lekką spinkę, żeby nie wyjść na jakiegoś niewychowanego prostaka i wyskoczyć im z tekstem typu "No elo, dej pan to" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dlatego staram się zbytnio kulturalnie pisać.

Co do Dzień Dobry, to nie wiem czemu, jakoś mi nie pasuje ten zwrot w kontekście listów i e-maili.

@undream będę wołał :)
@matlaczi: też mnie gryzło dzień dobry, jednak za słownikiem pwn:

Stosownie użyta forma Witam / Witamy dotyczy tylko takich sytuacji, jak powitanie gości przez gospodarzy czy powitanie odbiorców radiowych i telewizyjnych wypowiadane przez prowadzących audycje.


Stąd też powinno się raczej zaczynać od np. tego "Dzień dobry", czy Szanowny Panie/Pani
@Slasiu: Oooo Szanowny Panie/Pani jak najbardziej :P

(...) forma Dzień dobry wcale nie jest oficjalną formą rozpoczęcia maila (Witam rzeczywiście zakłada nadrzędność nadawcy wobec odbiorcy). W takiej sytuacji radziłabym zastosowanie form typowych dla korespondencji tradycyjnej, tj. Szanowny Panie, Szanowna Pani, Szanowni Państwo (zawsze przychylnie nastawiają odbiorcę do osoby nadawcy).(...)


Zaczerpnięte ze strony pwn.

Według tego, ani Dzień dobry, ani Witam nie jest zbyt poprawną formą, czyli jednak, chyba bezpieczniej stosować Szanowny