Wpis z mikrobloga

#cebuladeals #auchan #wideorejestrator #rejestrator

Właśnie kupiłem sobie w Auchanie wideorejestrator za 40zł. Jest dokładnie taki jakiego można się spodziewać za tą cenę. Na pewno się przyda bo zawsze to jakby co jakiś dowód jakby coś się stało, ale żeby składać z tego jakieś ciekawe filmiki to nie ma mowy. Jakość jest taka że coś widać, tak to ujmę. Jakość dźwięku jest taka, że lepiej nagrywać bez.. Bo jest jeden szum.
No i jestem negatywnie zaskoczony tym, że na 16GB kartę można nagrać tylko 1,5h... Gdzie ja dziennie jeżdżę po 7h np. Po takiej trasie będę miał tylko samą końcówkę, chyba że wozić ze sobą laptopa i zgrywać jak się zapełni a chcemy coś z tego zachować. Spróbuje przestawić jakość na VGA, no i bez dźwięku może będzie to mniej zajmowało.
Nagranie 3 minuty zajmuje 280MB, a po jakości powinno zajmowac z 80.
  • 22
@hoff9000: Sztuczne HD i masz efekt. Obniżenie jakości niewiele da. 40 zł - i wszystko jasne :)
Jeśli już to szukaj przede wszystkim z kodekiem MPEG4 - na 300MB powinno się 5 min zmieścić prawdziwego Full HD.
@Gixaar: Jest ale co z tego.. W pętlach ponagrywa te 1,5h a potem będzie kasował od najstarszego.. to jeździj 7h dziennie to zostanie Ci końcówka jazdy.

Z ciekawostek to ma czujnik ruchu oraz diody IR.
@Gixaar:
Dokładnie, chce sobie puszczać przed snem... Ale tak poważnie, jak wydarzy się jakaś ciekawa sytuacja na drodze to chciałbym ją mieć... Nie mniej znalazłem opcję zablokowania nagrania.. także spoko.
Mam ta sama kamerke i w przeciwienstwie do Ciebie jestem pozytywnie zaskoczony ( kupilem jako zabawke myslamem ze rozpadnie sie po tygodniu itp. Uzytkuje juz 3m-c) filmy przy dobej pogodzie do przyjecia rejestracja samochodu przed nami widoczna z ok 5-10m, przy deszczu troche gorzej, tryb nocny nie istnieje diody ir doswietlaja na jakies 0,5m-1m nagrywam na karte 32gb sandisc z niedawnego cebuladeals w biedronce;) rejestrator ani razu nie zawiesil sie od czasu
@hoff9000: Jeździsz po 7h dziennie i Ci szkoda 160 zł na kamerkę? Poza tym te śmieszne i dziwne sytuacje nie zdarzają się zbyt często... Robię 3000-3500 km miesięcznie i na razie nie spotkało mnie nic nadzwyczajnego oprócz typowych sytuacji jak przejazd auta na czerwonym.