Wpis z mikrobloga

@Piesa: Czym jest DPI (dots per inch, chociaz poprawniej byloby CPI counts per inch). Jest to liczba mowiaca nam jak czesto mysz rejestruje zmiane swojego polozenia na drodze jednego cala. Kazda jednostkowa zmiana polozenia jest wysylana jako 1 "tick" do komputera i przekladana na ruch wskaznika. W przypadku 400 DPI mysz na drodze 1" powie komputerowi o 400 "tickach" powodujac przesuniecie kursora na pulpicie przy defaultowym ustawieniu sensa windows o
  • Odpowiedz
@MightLight: Wiem czym jest DPI, po prostu pytam, czemu akurat 400. Sam gram na 3200 i na bardzo niskim sense w grze, wtedy ruchy są bardzo płynne, dziwnie się czuję kiedy oglądam kogoś grającego i widzę jak na double scope przy najmniejszym ruchu celownik skacze mu o centymetr :D
  • Odpowiedz
@Piesa: czym większe dpi, tym częściej sensor w myszce może "zgubić" pixel, najpopularniejsze współczesne sensory najlepiej działają przy 800 lub 400 dpi
  • Odpowiedz
@MightLight: Okej, rozumem, po prostu nie zauważałem u siebie takich problemów, a po płynnym ruchu ciężko mi przestawić się na skoki celownika grając np z awp ;)
  • Odpowiedz
@kAdi: Hz oznacza częstotliwość przesyłania pozycji myszki. Im szybciej tym lepiej, bo mniejszy czas reakcji co szczególnie ważne w FPS'ach.

Tabela opóźnień:

125 hz = 8ms
250 hz
  • Odpowiedz
@kAdi: to akurat jest oczywiste, 1000hz - myszka wysyła 1000 razy na sekundę aktualizację swojego położenia, przy 500hz robi to dwa razy rzadziej
  • Odpowiedz
@Piesa: nie skacze o cm, po prostu jak już nie żyjesz to tak to wygląda. Nie ma dokładności w ruchu myszką (widać to, gdy ktoś się wcelowuje w piksel a ma celownik obok). Przy 400 dpi nic nie skacze
  • Odpowiedz
@Piesa: Był gdzieś taki fajny obrazek pokazujący różnicę w dokładności dpi, niestety nie mogę go znaleźć. Warto sobie ustawić natywną czułość, przeważnie jest to ta najniższa. Zresztą raczej nie bez powodu prosi grają na 400 lub 450 dpi
Przeważnie myszki po prostu to same mnożą np. 400dpi * 2 i przy tym mogą być błędy. Gdy to samo zrobi windows czy gra to już jest inaczej (:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/12PSHqb8Vwg8rSCOkGjbbsj8iBsm8p52jOLffDc88iy8/edit#gid=0
  • Odpowiedz