Wpis z mikrobloga

Dostałem zdjęcie od straży miejskiej - przekroczenie o 30 km/h. Mea kulpa, zrobiłem błąd, żałuję itd. Nie paluję się wymigiwać, konto zresztą puste. Zadzwoniłem do owej straży i pytam się, czy mi nie zmniejszą wysokości mandatu. Utargowałem co prawda tylko 50 zł z 200 na 150 zł, 4 pkt zostały tak, jak są, ale i tak dobry #cebuladeals

Na zdjęciu rzeczony fotoradar stacjonarny w szczerym polu... #obrazekdlazwiekszeniaatencji i link do miejscówki

#protip #strazmiejska #mandat #samochody #motoryzacja
pogop - Dostałem zdjęcie od straży miejskiej - przekroczenie o 30 km/h. Mea kulpa, zr...

źródło: comment_vzneU0Nq8WU4ChiGhSyXnPmbfSVf52FN.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pogop: nastepnym razem nie musisz przyjmować "mandatu", taka forma doręczenia jest niepoprawna w PL, poczytaj na anuluj-mandat.pl, bo warto znać swoje prawa
  • Odpowiedz
@Adrian_mirko: skoro już kliknąłeś w link do google maps, to wypadałoby zorientować się, że nie jest to obszar zabudowany, więc nie będzie się tam tracić prawka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miejsce być może i jest jakoś tam niebezpieczne, bo z tyłu jest kilka fajnych zakrętów, gdzie z chęcią by się przycisnęło gaz jadąc w drugą stronę, i jeżeli jest ślisko, to może być niebezpiecznie przy 90
  • Odpowiedz
identycznie miałem, tzn. o 25 km/h, chciałem utargować z 200 na 100, odesłali na 150 xd


@przemek6085: właśnie na mirko przeczytałem, że można się targować, więc i ja spróbowałem XD
  • Odpowiedz
@pogop: piszesz, że popełniłeś błąd i nie zamierzasz niczego utrudniać, tylko należałoby zadać sobie pytanie czy gdyby faktycznie 70 km/h było tam wskazane to czy tyle byś właśnie nie jechał
  • Odpowiedz
@przemek6085: ciężko wyczuć, mój styl jazdy jest taki, że tam, gdzie jest dopuszczalne 90, km/h zazwyczaj lekko przekraczam, ale do ograniczeń ze znaków się stosuję. Tutaj znaku nie zauważyłem, choć oczywiście był, a do tego Yanosika mi radio zagłuszyło iksde.

tutaj na zdjęciu masz najazd na na miejscówkę z fotoradarem - lekko absurdalne umiejscowienie ograniczenia, nawet zimą...
pogop - @przemek6085: ciężko wyczuć, mój styl jazdy jest taki, że tam, gdzie jest dop...

źródło: comment_n7yp024mBEt8RSVrvwFyyjieJmH5o7mu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pogop: swoją drogą nie można by wykupić tego skrawka ziemi i zrobić trasę po lekkim łuku niewymagającym zmiany prędkości? Wokół same pola, a droga skręca by ominąć trawę
  • Odpowiedz