Wpis z mikrobloga

Mireczki szanujo nowe dokonania banderowców z Drudkh?
Dla mnie całkiem przyzwoite.

W tekście do pierwszego kawałka (wiersz Wasyla Stusa) jest mowa o 'Lachach', może umie ktoś rozszyfrować czy szkalują nas czy nie?

Бодай ви пропали, синочки, бодай ви пропали,
бо так не карав нас і лях-бусурмен-бузувір.

#blackmetal #metal #muzyka #ukraina
sarkament - Mireczki szanujo nowe dokonania banderowców z Drudkh?
Dla mnie całkiem p...
  • 16
@cult_of_luna: Druga część nawet lepsza chyba.

@Polska_Bozia: co więcej:

The Sacreligium cover was dedicated "to our Polish brothers fallen in September 1939" (...)


Szanują UPA i Banderę ale oddają cześć 'braciom Polakom' poległym w Kampanii Wrześniowej. Trochę dwuznaczne.
@cult_of_luna: Trochę grzebałem w ich tekstach i w zdecydowanej większości odnoszą się do natury/ filozofii/cierpienia ludu ukraińskiego. Często w swych utworach wykorzystują teksty ukraińskich poetów i wieszczów. Nigdy nie wpadłem na nic antypolskiego. Chyba, że jako antypolskie traktować hołdowanie Banderze, UPA i nazywanie kawałka 1648 (powstanie Chmielnickiego). Właściwie to rozchodzi się o stosunek do działań UPA w Małopolsce Wschodniej (rzeź wołyńska), którego określić się nijak nie da. Tak jak i w
@weco: szukanie dziury w całym. zespół nagrywa płyty od 13 lat i ktoś przypadkowo trafił na niego i pomyślał, że jak jest z Ukrainy to dorobi jakąś teorie o antypolskich tekstach...
@pekas: Wiesz no, taki np album 'Blood in Our Wells' zadedykowali w całości nie komu innemu jak Banderze właśnie. Jednak co innego błędne postrzeganie historii i niefortunne dobieranie bohaterów a co innego muzyka i szacunek dla ofiar polskiego września 1939. @weco nie potębiałbym w czambuł.