Wpis z mikrobloga

Uczone w sztukach medycznych a szczegolnie gastrologicznych mirki prosze o pomoc. Co sadzicie o rozpoznaniu i diagnozie oraz zaleconej kuracji? Bo zaczynam sie martwic o zdrowie i nawet moze zycie.
Stwierdzono u mnie zapalenie blony sluzowej zoladka i dwunastnicy zreszta wrzucam druczek z IP.
W sr pity alkohol, w czw delikatny grill, sobota grill i alkohol. Niedziela idealnie. Pn slaby bol brzucha, wieczorem dosc silny. Wtorek slaby bol brzucha. Sr brak bolu, czw brak bolu. Pt bol znowu wystepuje. Sobota bol mocny, ciezko sie przy nim skoncentrowac i wykonywac proste czybnosci. Trafiam na IP. Podaja mi leki i do konca dnia jest luz. Ndz dwa razy silny bol po delikatnych posilkach (banan gotowany i maslanka oraz jajko, kromka chleba), dzisiaj bol trzy razy w ciagu dnia - po posilkach (juz turbodelikatnych: rano zbelndowane odrobinke gotowanego indyka i brokula i plasterek sera bialek poltlustego oraz goraca woda - bolalo mocno, pozniej juz tylko odrobinki brokula).
Bol pojawia sie w nadbrzuszu, jest bulgotanie, ssanie. Jezeli bol jest w silniejszej fazie to strasznie boli tak jakby cos rozrywlo od srodka. Zauwazylem ze pozycja stojaca lub siedzenie sprzyja. Mala ilosc wody sprzyja. Male posilki sprzyjaja. Brak wyniotow, brak krwawienia. Jest apetyt ale oczywiscie juz szamie tylko brokulka.
Czy w testach na krew zrobili mi test na helicobacter? Planuje jutro zrobic trest na bakterie z apteki i jechac do prywatnego lekarza bo bole sa niepokojace. Leki przyjmuje. Ranigast bardzo dobrze dziala i wyraznie pomaga.
Prosze o pomoc.

#wykopowydrhouse #zdrowie #leczenie #medycyna #pomoc
Burthess - Uczone w sztukach medycznych a szczegolnie gastrologicznych mirki prosze o...

źródło: comment_BPmbzpZ95TAjTc4LFssgp7JYSmCPobhY.jpg

Pobierz
  • 14
@Burthess: Kolego, test na helicobacter z krwi nie powie Ci czy Twoje obecne dolegliwości są spowodowane przez tę bakterię, tylko że KIEDYKOLWIEK miałeś z nią styczność. Mówiąc krócej: nie różnicuje przebytego zakażenia od obecnego. W Twoim przypadku wypadałoby zrobić gastroskopię i pobrać wycinki i wykonać test ureazowy, żeby powiedzieć, że aktualnie bytuje w Twoim żołądku H. Pylori.
@Burthess: ladnie Cie w Barlickim poratowali.
Na obecny moment leczenie jak najbardziej ok.
Ranigast i ipp jak najbardziej.
Jesli doszlo do zapalenia w wyniku infekcji helicobacter to tylko eradykacja, przyjmowanie ipp nie zwieksza ryzyka.
Bylem u prywatnego lekarza. Pani powiedziala, ze jej zdaniem powinienem przyjmowac inne leki: no spa max - 2x 0,5 tab dziennie i Nolapaza 2x 1 tab dziennie. Zinrit i ranigast odstawiane. O 16 bede mial gastroskopie i wycinek do sprawdzenia obecnosci h.pylori.

Zjadlem (po konsultacji, czy moge to zrobic przed zabiegiem) 0,5 tab no spy i ulga wieksza niz po ranigascie. Czekam na zabieg i bedzie wiadomo co to za cholerstwo.
@Burthess: ipp max dzialanie wykazuje po 5 dniach, ranitydyna wylacza wydzielanie hcl oprocz bazowego, wiec jak dla mnie izbowo zaopatrzony byles ok.
Ode mnie jeszcze ulgastran :)
Pozostale leki to tak naprawde objawowe dodatki, zeby wytrzymac te pare dni
@Aequitas87: uwazasz, ze powinienem kontynuowac przyjmowanie lekow rozpisanych przez IP czy lekarza prywatnego? Dodam ze no spa zadzialala bardzo dobrze bo dzis w ogole nie bolal mnie brzuch, ale tez nic prawie nie jadlem. Takze poki co jestem bardziej przekonny do rozpiski od prywatnego ale tez mogly po prostu zaczac dzialac leki. Siedze teraz w oczekiwaniu na gastroskopie. Pozdrawiam ;)
@Burthess: nospa ak najbardziej jesli przynosi ulge, generalnie zostan przy lekach od prywatnego, jesli nie masz nudnosci to ipp i nospa wystarcza, bo ipp juz wykazuje dzialanie, wiec ranitydyne mozna odstawic.
Bylem na gastroskopii. Trafilem na chirurga i zrobil ze mna to co dzieje sie w najbrutalniejszych filmach xxx. Oralny gwalt to bardzo delikatne stwierdzenie. Dobrze, ze byla tam mila pani pielegniarka, ktora ogladajac sceny upadku mojego honoru i lzy lecace mi ciurkiem z oczu, zaczela mnie glaskac po glowie i chyba tylko dzieki tego przetrwalem. Jak sie potem dowiedzialem na gastroskopie do chirurgow sie nie chodzi bo wlasnie tak brutalnie to wyglada.
Burthess - Bylem na gastroskopii. Trafilem na chirurga i zrobil ze mna to co dzieje s...

źródło: comment_i9VV6rtcsJaismJFekRVFCmwcRuOyFiK.jpg

Pobierz