Wpis z mikrobloga

Mireczki z #lodz - zabieram dziewczynę na urodziny do Waszego miasta, bo trochę pisała o rewitalizacji i ogólnie wspominała, że nigdy nie była, a ja chcę zrobić niespodziankę! Będziemy tam w piątek od ok. 11 do północy. W planach na pewno Manufaktura, ale zastanawiam się co najlepiej robić w tak krótkim czasie? No i jeszcze proszę o polecenie jakieś najlepszej włoskiej pizzy.
Wołam @Przygoda pomóż dobra duszo :)

  • 14
@Przwoj: może się trochę #!$%@? albo jestem za stary ale dla mnie spędzanie urodzin w manufakturze to strata czasu rozumiem że można wpaść zobaczyć ok spoko centrum itd jednak większą cześć czasu wolałbym zagospodarować nad jakimś jeziorem bądź w lesie wśród przyrody, pewnie tylko ja tak mam.
@Przwoj: Manu to świetny przykład rewitalizacji więc będzie zadowolona, jeżeli interesuje się architekturą powinna być zachwycona Kościuszki i Piotrkowską, bardzo ciekawie prezentuje się też Palac Poznańskiego czyli muzeum historii miasta a to wszystko jest obok siebie więc fajnie na jeden intensywny dzień.
Jak starczy czasu to trochę inna część miasta, księży młyn i park Źródliska z palmiarnią (największą w Polsce) Łódź jest obecnie rozkopana ale na takie zwiedzanie można się wybrać
@Przygoda: Tak patrzę i widziałbym to tak, że rano Manufaktura i Dętka (Pałac zamknięty w piątki), potem potem do Parku, obiad i wieczorkiem na Piotrkowską? Ma sens?
@Przwoj: To sobie zrób Manu-Dętka-Księży młyn potem park a na koniec z parku przejdź sobie do Piotrkowskiej (jakieś 15min spaceru, Księży Młyn i Park to ta sama okolica). Jeśli nie masz samochodu to tak szybko przejedziesz z placu na księży młyn, tą ostatnią przesiadkę na 55 można olać i zrobić sobie 3 minuty spaceru koło stawu i pięknego pałacu. Potem z KM +/- masz prostą drogę na piotrkowską (ta czerwona linia).
Pobierz epll - @Przwoj: To sobie zrób Manu-Dętka-Księży młyn potem park a na koniec z parku p...
źródło: comment_oipYXMemgSuY3FIqsqeM4PYLgBFttkEK.jpg
@Przwoj: @epll dobrze radzi ale możesz odwrócić tą wycieczkę i zacząć od księżego Młyna żeby na obiad być na Piotrkowskiej bez wracania a na kolację w manufakturze.
@Kowal04 Pałac Herbsta to też fajna pozycja i jest obok KM, jest czynny w piątki
Niedaleko jest też muzeum kinematografii w dawnym pałacu Scheiblera, poza ciekawym budynkiem i wystawami jest tam kino które wyświetla trochę inny repertuar niż multipleksy
@Kowal04:
@Przygoda: Tak właśnie myślałem, żeby odwrócić wycieczkę i wychodzi mniej więcej to co zakładałem ;-) Pałac Herbsta tez spoko, jak starczy czasu zawsze można zajrzeć. Dzięki Panowie ;-)