Wpis z mikrobloga

Wiem, że już są dwaj faworyci, ale wciąż czegoś brak, bo działamy chaotycznie - bez wytycznych.
Uważam, że na plakatach brakuje tam jednej istotnej rzeczy - ZAPRZECZENIA!

Skreślanie jest nieczytelne, niesugestywne i nie niesie treści.
A my MUSIMY nieść nową treść. MUSIMY zaznaczyć różnicę. A już na pewno MUSIMY się odwołać do wypaczonej prawdy, jaką jest "polish death camps" - bo grafika ma być RIPOSTĄ.

Inaczej dla odbiorcy, który przecież nie zna prawdy, GermanDeathCamps będzie tylko jakąś wyrwaną z kontekstu myślą.

Uważam, że:
- na plakacie nie może być niemieckiej flagi, bo przed wojną jej nie było jeszcze i chcąc prostować historię, spotkamy się z zarzutem jej wypaczania i szybko się pożegnamy z całą kampanią,
- słowo "german" jest absolutnie na miejscu ponadczasowo i właściwe geograficznie, ale każde użycie "nazi" jest olbrzymim błędem, bo "nazi" jest niczyje!
- musimy operować prostotą i obrazem, dlatego zaakcentowałem odpowiednie słowa kolorami z grafiki przygotowanej przez któregoś z Mirków,
- im więcej kreślimy, tym mniej czytelny obraz,

Mam też kilka koncepcji i wytycznych co do serwisu www, jeśli ktoś będzie chciał usłyszeć
Treści też :)

Dobranoc!

#zbieramynabillboard
WooSan - Wiem, że już są dwaj faworyci, ale wciąż czegoś brak, bo działamy chaotyczni...

źródło: comment_XQBh8o4DLP8GmqWgSHDvcgvfkXaMebh3.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@WooSan: Już pisałam, że podświadomość nie rejestruje zaprzeczenia. Wiem, że to brzmi trochę jakbym zaraz miała wyskoczyć z wahadełkiem i łapaczem snów, ale jak napiszę, że "nie jestem ładna" to możesz mimo wszystko automatycznie wiązać z jakąś pieknością.
Na takim plakacie powinny być twierdzenia - OBOZY BYŁY NIEMIECKIE.
  • Odpowiedz
@Mirabelkowa: @Mirabelkowa: rozumiem - może trzeba to przeredagować, ale według mnie brak zapory, która zatrzyma poprzedni tok myślenia i pchnie odbiorcę w następny
samo oznajmianie jest za miękkie!

poza tym to nie jest zaprzeczenie z kosmosu - przeczy poprzedniemu zdaniu - ma zasadność, jest odpowiedzią

i uważam, że mocno zaakcentowane nie, to jednak NIE!
:)
  • Odpowiedz
@WooSan:

Nie powienno się pisać w takich formach zaprzeczeń bo podświadomie odbiorca zapamiętuje:
death camps were not polish ---> death camps were polish ====> polish camps

Proponuję to zmienić i

Death camps were nazi german (? - nie wiem jak powinno się to po mongolsku odmienić)

Do not confuse the victim (w kolorach polski) with the murder (w kolorach niemiec).
  • Odpowiedz
@WooSan: Ciekawe. To jest chyba pierwsza wersja z zaprzeczeniem, przy której mam wrażenie, że to może mieć sens. Dobre połączenie "Polish" z "Victim".
  • Odpowiedz
@WooSan: @Mirabelkowa: ja już zrobiłem wersję z zaprzeczeniem, nie pisząc "p. d. c." i z uwzględnieniem wielu innych kwestii, tutaj: http://www.wykop.pl/wpis/13087253/#comment-41334493

Jedyne, co teraz powinienem w nim zmienić, to odwrócić kolejność "murderer" z "victim", bo faktycznie tak jest poprawnie - ale nie ma innej opcji, trzeba te słowa pokolorować, bo zamieniając miejscami słowa, musiałbym zamienić kolejność postaci. Zrobić odbicie lustrzane odpada, bo Niemiec nie będzie strzelał lewą ręką.
  • Odpowiedz
@WooSan:

na plakacie nie może być niemieckiej flagi, bo przed wojną jej nie było jeszcze i chcąc prostować historię, spotkamy się z zarzutem jej wypaczania i szybko się pożegnamy z całą kampanią,

- słowo "german" jest absolutnie na miejscu ponadczasowo i właściwe geograficznie, ale każde użycie "nazi" jest olbrzymim błędem, bo "nazi" jest niczyje!

zdecyduj się
  • Odpowiedz
@WooSan: następny... NAZI GERMAN, a nie osobno NAZI czy GERMAN. Musi być poprawnie politycznie, żeby kłótnia o to nie przyćmiła prawdziwego celu tej akcji - mamy przekazać, że obozy nie były polskie!

Tutaj wypisałem w punktach co jest ważne na tym plakacie: http://www.wykop.pl/wpis/13087253/#comment-41334493

[√] zwracamy uwagę na to, że ktoś popełnia błąd pisząc o polskich obozach - cel całej akcji
[√] podkreślenie tego, że to były NIEMIECKIE NAZISTOWSKIE obozy śmierci (jest
  • Odpowiedz
@Siegel: Niemcy istniały dużo dłużej, niż ich obecna flaga.
Po prostu błędem jest odwoływanie się do czegoś, czego nie było w czasie, o którym mówimy
Niemcy byli - flagi nie było - jasne? :)

@FarmazonowyMsciciel:
nie za dużo z tym "nazi" się zrobi w adresie?

Piłka powinna być prosta?
Never Polish - always German

A my próbujemy to się kłaniac poprawności, która właśnie prawdę zabija
  • Odpowiedz
nie za dużo z tym "nazi" się zrobi w adresie?


@WooSan: w którym adresie niby ma być nazi?

I nie próbujemy się kłaniać poprawności, tylko agresja rodzi agresję i wstawiając kontrowersyjny dla kogoś napis GERMAN DEATH CAMPS, odbiór będzie nie taki, że "racja, obozy nie były polskie", tylko "powinno być Nazi German, a nie German!" i na tym skupi się uwaga odbiorcy! Taki chcesz mieć efekt akcji?

Ja rozumiem, że przy
  • Odpowiedz