Wpis z mikrobloga

Mireczki, w nast środę mam rekrutację do firmy na stanowisko web deva. Chciałem Was prosić o jakies przykładowe pytania rekrutacyjne. Wiem, ze tego masa w necie ale chciałbym przeczytać od Was parę pytań jakimi WY byście próbowali mnie zgnoić ( ͡° ʖ̯ ͡°). Zakres głównie to JS i angular.
Za każde pytanie daję


#javascript #rekrutacja #angularjs #programowanie
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Każde pytanie zadane w tym temacie pozwoli mi na rozwój bądź analize błędów obecnej wiedzy. Fakt, że nie jestem tak bardzo zaawansowany jeszcze ale na pewno takie pytania odnośnie architektury bądź quirków z JSa z chęcią zapamiętam i w wolnej chwili zaglębię temat.
Dziekuję wszystkim z tego tematu za pytania, wskazanie błędów i wyjaśnienia. Fajne cumple z Was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zdarzyło Wam się oglądać prezentację w stylu "wat?" i samodzielnie potrafić odpowiadać na pytania i WTF-y które widzicie po raz pierwszy?

@Sh1eldeR: Tak, notorycznie. W zasadzie jedyną rzeczą, której nie mam w głowie to wszystkie reguły konwersji. :P
  • Odpowiedz
@vanot:
Jeśli mogę dać Ci trochę porad do nauki -- nie tylko żeby przejść rozmowę, ale żeby faktycznie mieć przydatną wiedzę.

Co jest ważne w JS (ES5):
1. Funkcyjność.
Domknięcia. Funkcje wyższego rzędu (funkcje, które zwracają funkcje lub dostają je za argument). IIFE. Przypisywanie funkcji do zmiennych. Rozległy punkt, łączy się z pkt
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sh1eldeR: Dziękuje, większość jak nie wszystkie z tych zagadnień ogarniam. Jeżeli to nie problem to mógłbym Cię prosić jednak o te pytania odnośnie ES6?
  • Odpowiedz
@vanot:
Tu też chodzi o to jak głęboko je ogarniasz. Jeśli każde dosyć głęboko -- to już jest dobrze. Poziom znajomości języka JS wśród frontendowców jest tak kiepski, że już takim czymś się wyróżniasz bardzo pozytywnie!

Ludzie np. nie mają pewności, czy i jakie znaczenie mają cudzysłowy, gdy piszą np. var o = { foo: 1, "bar": 2 }. Ludzie nie czają, czemu czasem pisze się p.then(function(r) { ... }.bind(this)). Ludzie nie mają solidnej pewności, czy gdy zrobisz:

function F() { this.a =
  • Odpowiedz
@vanot:
Tak jak napisałem: jeśli dobrze rozkminiasz wszystko z posta o ES5 (tego z punktami 1-9), to nie jesteś aż taki zielony. Już jesteś w górnych 30%, a może nawet 20% jeśli chodzi o znajomość języka. Tak zieloni są sami JS-owcy!

To, co napisałem o ES6, to już jest niestety next level shit. Zaglądanie do specyfikacji ES5 też. Jeśli mogę coś orzec na podstawie dziesiątek i dziesiątek rekrutacji, jakie przeprowadziłem (do topowych firm) -- to naprawdę, bardzo mało osób to rozkminia na skalę ogólnopolską.

Okazuje się, że nie tylko ogólnopolską. Może z pół roku temu dawałem prezentację o ES6 w Londynie, w jednej z lepszych tamtejszych firm (kontraktorzy zarabiający po 100k funtów rocznie i te sprawy). Tam są naprawdę dobrzy programiści. Każdy jak najlepsi z tych, z którymi miałem okazję pracować w Polsce (choć znam pojedynczych aparatów w PL, którzy wiedzę o ES5 mogą mieć lepszą -- chwała im za to!). I co? Oni też o ES6 mieli
  • Odpowiedz