Wpis z mikrobloga

@Bauzzer: Ale w tej akcji chodzi o to, żeby ludzi zrozumieli i zapamiętali nieprawdziwość stwierdzenia, że obozy były polskie. Twoja propozycja natomiast wygląda tak, jakbyśmy prowadzili akcję informacyjną na temat niemieckich obozów zagłady, co w żaden sposób nie zaprzecza istnieniu polskich.
  • Odpowiedz
@Muk_Use_Acid: Przestancie na to patrzeć z polskiej perspektywy. Postawcie się w sytuacji odbiorcy tego plakatu, który nie zna polskiej historii. Widzi biało-czerwoną ofiarę, która nazista w biało-czerwonych barwach próboje zabić. Jeżeli ktoś kojarzy, że swastyka była symbolem niemiec hitlerowskich to nie potrzebuje tego typu plaktów. Jezeli słyszał gdzieś określenie polish death camps to zrozumie tylko tyle, że nazista z Polski próboje zabić jakiegoś innego polaka.
  • Odpowiedz
@Bauzzer: lepiej ale teraz swastyka bardziej pasuje na rękawie, jednak wtedy postać będzie w kolorze czerwonym co bardziej by się kojarzyło polakom jako ZSRR, więc można zamiast koloru czerwonego dać czarny nawiązując do płaszczy SS. Napis dalej nie sugeruje że to niemieckie obozy.
  • Odpowiedz
@Muk_Use_Acid: ten po lewej jest bardziej przejrzysty. Ten po prawej ma niepotrzebnie skreslone słowo, przez to jest mało czytelny. Ten po lewej wymaga zaś innych słów.
Poza tym ten czerwony tekst jest nieczytelny na tym tle, brakuje kontrastu.
  • Odpowiedz
@Muk_Use_Acid: Moim zdaniem pomysł na plakat jest nietrafiony. Idea dobra - dobrze, że chcecie zrobić coś co może w jasny sposób przedstawić różnicę, ale proponowany plakat jest:
- nieczytelny dla osób spoza Polski
- nie ma potencjału do bycia memem

To powinno być coś, co tłumaczy się samo na pierwszy rzut oka i przekaz jest tak jasny, że nikt z nim nie będzie dyskutował, a do tego tak zapadnie w
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: okej, jutro zrobię kolejny wpis pewnie z grafiką Bauzzera i tą, która dzisiaj wygra. Przejdziemy do kolejnego etapu.

W najlepszym założeniu uwzględnimy zdanie każdego (albo prawie każdego) z Mirków.

Postujcie dalsze pomysły a jutro je streszczę w wersję tl;dr.
  • Odpowiedz
Skreślenie jednoznacznie sugeruje, że jest to stwierdzenie nieprawdziwe i następnym razem jak ludzie je zobaczą od razu skojarzą ze skreśleniem.

@Sickstee: Nie. Określenie wyryje się głębiej w świadomości. Tej frazy nie może tam być, jeśli chcesz się jej pozbyć z życia.
  • Odpowiedz
Nie żebym nie wierzył w edukacje zachodnią, ale... Myślicie, że KAŻDY potencjalny odbiorca rozpozna na podstawie kolorów kto jest kim?

@JanekGreen: Akurat flaga hilerowskich Niemiec jest tamo mocno utrwalona, więc rozpozna.
  • Odpowiedz