Wpis z mikrobloga

@Sordi: tak ciężko ? najbardziej martwie, się czy sam sie ucząc zrozumie potem cokolwiek ze sluchu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale przynajmiej bede miał podstawy
  • Odpowiedz
@yarex: Zawsze, wciąż i każdemu polecam SuperMemo. Kosztuje jakieś 40zł (jeden poziom). Masz dialogi, masz dużo dźwięków, masz gramatykę, nie martwisz się o powtórki bo program sam to ogarnia za Ciebie.

Producenci podają, że wystarczy się uczyć 20min codziennie aby przez pół roku aby dojść do A2. Może są ludzie, którzy tak działają, ale wg mnie potrzeba 1h/dziennie przez pół roku aby zrobić jeden poziom.
  • Odpowiedz
@yarex: Masz 3 opcje:

1. Na stronie - wykupujesz abonament (nie polecam)
2. Na androida.
3. Na PC.

Gdzie 2 i 3 możesz kupić właśnie za jakieś 40 czy 50 zł (musisz sobie sprawdzić ile dokładnie kosztuje francuski). Czasami są promocje.
  • Odpowiedz
@yarex: francuski jest świetny, wbrew temu, co mówią wyżej. Nie znam konkretnych programów/podręczników do nauki, bo sam się uczyłem w trochę inny sposób. Polecam duolingo, co prawda korzystam z niego do innego języka, ale zdaje egzamin, pod warunkiem, że dołożysz jakiś wkład własny. Przykładowo: codzienne klepanie słówek w anki to aboslutny mus; oswajanie się z brzmieniem - np. #muzykafrancuska , journale dostępne online (france24.fr). Co do gramatyki to
  • Odpowiedz
@ottovonbismarck: dzięki za pomoc, jak bedę potrzebował pomocy to się zgłoszę :) widzę, że kurs francuskiego w duolingo jest po angielsku ale na poziomie podstawowym to nie problem :)
  • Odpowiedz
@ottovonbismarck: jak uczyłem sie norweskiego to miałem fajny program, on pytał mnie w jakim stopniu umiem dane słówka i według tego stopniował ilosc powtórzeń, tylko nie pamietam nazwy , to był polski program i taki czarny interfejs miał, musze sobie przypomnieć...
  • Odpowiedz