Wpis z mikrobloga

@KingKenny: Dobry przykład. Jeżeli jest to mój kumpel i wiem ze on tez by mi pomogl to jak najbardziej. Lecz gdybym nie mogl czegoś wykonać bo np nie mam czasu to mowie ze niestety muszę odmówić. Świat się nie zawali. Gdyby pytal mnie jakiś znajomy którego widzę tylko na FB to bym mu cos ściemnił ze wyjezdzam na urlop albo cos. Trochę kreatywności :P

@KingKenny: Trenując( ͡° ͜ʖ ͡°) na pewno potrafisz sobie wyobrazić albo przypomnieć taką sytuację. Przypuśćmy, że Twój dawny znajomy chcę po raz n-ty pożyczyć od Ciebie rower. Zgodziłeś się już kilka razy w przeszłości, za każdym razem żałowałeś, że to robiłeś, bo rower nie wracał do Ciebie w stanie idealnym. Brudny, z zepsutym hamulcem i rozregulowanym siedzeniem. To już są powody, uzasadnione powody, żeby nie pożyczać roweru,
@KingKenny: sposobów jest wiele. np. Mówiąc "nie", staraj się wyjaśnić swoje emocje. Nie pójdę na wesele bo się wstydzę że źle wyglądam. Nie pożyczę ci 20 zł bo czuje się jakby ktoś mi ukradł. W ten sposób łatwiej odmówić i znaleźć zrozumienie.