Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie proszę o co chodzi. Dodaje wykop o historii pewnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, który prowadzę za darmo dla szkół, jest 100 wykopów, 1 zakop, prawie weszło na główną. http://www.wykop.pl/link/2580167/historia-ogolnopolskiego-projektu-edukacyjnego-youngface-tv-konkurs-ew-ama/
Nie udało się, trudno, dostaję miłe wiadomości, myślę co dalej.

Mimo braku głównej, po pozytywnym feedbacku dodaję później AMA, w którym chcę opowiedzieć o problemach, na które napotkałem tworząc ten projekt, chcę poświęcić na to jeszcze więcej czasu, żeby fachowo odpowiedzieć na ew. pytania, opowiedzieć odrobinę o pracy w mediach itd. jest na ten moment 36 wykopów i 24 zakopy. http://www.wykop.pl/link/2589795/ama-redaktor-naczelny-youngface-tv-pierwszego-ogolnopolskiego-medium-szkolnego/

Ten sam człowiek, dwie skrajnie różne oceny... O co chodzi? Dzień jakiś gorszy, czy co...
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ideą projektu - być może komuś się spodoba, być może ktoś będzie chciał o coś zaptytać. Proszę nie traktujcie tego jako reklamy (większość zakopów za spam i "nie nadaje się"...) Jestem z Wami już prawie 7 lat i chciałem podzielić się częścią swojej pracy, czymś co mam nadzieję rozwija polskich uczniów itd. Jeśli komuś się spodoba, proszę o wsparcie.

#nocnazmiana #pytanie #ama #mikroreklama #dobranoc #gorzkiezale #nauka #wykopefekt
  • 7
@kollataja123: AMA jest odbierana jako pożądana forma komunikacji w sytuacji gdy temat jest interesujący dla wielu ludzi i prowadzony przez osobę znaną lub uznaną. Ty wypadłeś mniej więcej tak jakby pani z bufetu robiła AMA o tym jak sprzedaje pączki dzieciom. Niszowy temat i osoba ani znana ani uznana. W efekcie zostało to potraktowane jako forma spamu i puszenia się, stąd zakopy.
@rajwyk: no plizzz... ;) czy osobą znaną lub uznaną jest z całym szacunkiem snajper z Ukrainy? Oczywiście że ciekawa postać ale chyba w ten sam sposób dla kogoś jest ciekawy mój temat - skoro wcześniej 100 osób było na tak. Jest przecież wiele AMA z różnymi ludźmi bo różne historie interesują różnych ludzi. Z całym szacunkiem też dla pani z bufetu ale robimy coś więcej niż wydawanie pączków. Oczywiście jeśli ktoś
@kollataja123: Temat sytuacji na Ukrainie widzianej oczami jej uczestnika wzbudzał dostatecznie duże zainteresowanie, żeby zniwelować jego braki osobowe, twój temat to totalna nisza, nawet wiele osób dających wykop dla opisu tematu nie było zainteresowanych AMA i mogło postrzegać to w sposób jaki opisałem wcześniej. Dostałeś wyjaśnienie, to, że ci się nie podoba, to już twój problem.
@rajwyk: nie no - wszystko spoko. dzięki za wyjaśnienie i nie tyle mi się ono nie podoba, bo jest to prawdopodobnie trafna diagnoza reakcji wykopowiczów, co dalej się jej lekko dziwię.Temat Ukrainy, aktualny i ważny, o którym trzeba mówić (a sam w sumie nie wiem po co porównałem akurat snajpera do mojego AMA) jest nam nawet geograficznie dalszy od tematów dotyczących Polski. Miejsce znajdzie się przecież na każde znalezisko. Wykopowicze narzekają
@kollataja123: Wykop to również miejsce dla niszowych tematów, ale główna już niekoniecznie. Wiele tagów jest obserwowanych, przez ludzi interesujących się danym niszowym tematem. I tyle.
@kollataja123: Trafiają, ale dość przypadkowo, dużo zależy też od godziny wrzutki (czy nie została przywalona innymi wrzutkami) oraz po prostu od szczęścia :) ja np. jak przeglądam wykopalisko to czas znajduję na przejrzenie pierwszej strony - jak coś wypadło na drugą to już tego nie zobaczę. Podejrzewam, że wiele osób tak ma. Kiedyś jak wypok był mniej popularny, to i wrzutek było mniej, więc nie znikały tak szybko w odmętach wykopaliska.