Wpis z mikrobloga

2 dni pałowania się z kompem żeby mieć pewność, że nigdy więcej mobo od Gigabyte. Po zaktualizowaniu biosu nie działa podkręcanie przez zmianę Clock Ratio- mogę sobie tu wpisać dowolną wartośc, bo dla biosu teraz ważniejsze są taktowania rdzeni w trybie turbo, nawet jeśli ten jest wyłączony i cały blok opcji jest szary. Jak w turbo wpiszę 3.5/4/4.5GHz to tyle będzie i #!$%@? (°°

#komputery #overclocking #pcmasterrace
  • 4
@Jestem_Tutaj: ga-z97-d3h - nie jest to topowa płyta, ale też nie pierwszy lepszy chińczyk. W testach w necie spokojnie starczała do oc 4770k do 4.5ghz więc z 4.4 u mnie nie powinna mieć problemów. Poza tym akurat najnowszy bios od Gigabyte ma na liście feature'ow punkt: "This BIOS prohibits updating to earlier version BIOS"
@Atraktor: przecież turbo się wyłącza dla OC

"W testach w necie spokojnie starczała do oc 4770k do 4.5ghz więc z 4.4 u mnie nie powinna mieć problemów"
Płyta pewnie sobie poradzi, pytanie czy procesor sobie poradzi, zależy jaka sztuka.
@dikamilo: Wiem że się wyłącza.Tylko w nowym biosie płyta ustawia jako taktowanie proca najniższy z mnożników dla kolejnych rdzeni w turbo, nie ważne czy turbo jest w stanie 'disabled' czy 'enabled'. A w zwykłym mnożniku zegara mogę sobie wpisać nawet i 6ghz, i nic się nie stanie.
A 4.4 już mam stabilne, teraz tylko zbijam temperatury.