Wpis z mikrobloga

@nieznamciebie: Jadłem i potwierdzam, że jest 10/10 chociaż z pozoru ser feta i jego suchość może nie zachęcać. Cały kebab okazuje się soczysty, smaczny i bardzo "inny" w smaku od tego co zazwyczaj spotykamy w Polsce. W kebabie warzywa są śmażone na głębokim tłuszczu we frytkownicy, sos znajduje się tylko na bułce, a bułka to zwykła pszenna bułka. Co ciekawe w Niemczech generalnie nie spotkałem się z aby sos w kebabie
ZoNKeR - @nieznamciebie: Jadłem i potwierdzam, że jest 10/10 chociaż z pozoru ser fet...

źródło: comment_BSwt510Rnzc3eOA3Vbp0WqM5CKGLQpf7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Co ciekawe w Niemczech generalnie nie spotkałem się z aby sos w kebabie był lany gdzie popadnie jak u nas, tam jest od używany oszczędniej, najpierw smaruje się nim bułkę i potem EWENTUALNIE gdzieś na warzywa/mięso


@ZoNKeR: Czyli kebab, który dzisiaj jest gorących, to norma w Polsce? Myślałem, że tam ktoś nawalił tych sosów jak szalony i to jakiś dziki wyjątek.
u.....n - > Co ciekawe w Niemczech generalnie nie spotkałem się z aby sos w kebabie b...

źródło: comment_g1lykFvigo8LC6X3gbo4eYOKUyGN2zQH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 3
@ZoNKeR: ja jadlem parę razy i stwierdzam, ze sekretem tego kebaba jest różnorodność smaków a zarazem prostota całości. Po pierwsze, mięso jest doprawiane juz po ścięciu, więc każda pojedyncza porcja ma podkręcony smak. Po drugie - grillowane warzywa. W Polsce nigdy ich nie spotkałem w kebabie, a te u Mustafy są również przyprawiane na bieżąco na grillu. Świeże warzywa sa tylko dodatekiem - odrobina sałaty, pomidora, ogórka i cebuli. Sosy,tak jak
  • Odpowiedz
@ohjohny: Nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłem pół roku temu, jakoś 3-4€. Przeliczając "na nasze" może wydawać się to drogo, ale dla nich zestaw kebab + piwo (które swoją drogą mogą w spokoju wypić na ulicy) który jest tam bardzo często spotykany na pobliskich stolikach (nie widać ich na zdjęciu, są za budką i za mną gdy robiłem zdjęcie) mają za niecałe 5€, które odczuwają tak jak my 5zł.
  • Odpowiedz