Wpis z mikrobloga

@valdo: Z 1.9 JTD można brać nawet przedliftowe.. Za to TS, zwłaszcza 2.0, trzeba dokładnie obejrzeć z każdej strony. Ja mam 1.8, kupiona w stanie dobrym, zadbana, stan oleju pilnowany, wszystko wymieniane na czas, i już drugi rok, nie licząc dziurawej chłodnicy, wozi mnie bezawaryjnie. Więc nie odradzałbym kupna, a jedynie nakazałbym dokładne przyjrzenie się konkretnemu egzemplarzowi ;)
@pogop: Mam dwa zadbane 1.9 JTD w rodzinie - półtorej roku użytkowania 5 000 PLN wpakowane tylko w podstawowe naprawy.
To są fajne silniki, ale nie w dziesięciolatku od polskiego komisiarza.

Tutaj na obrazku masz upudrowanego strucla. Do przebiegu dołóż około 100 - 150 000 km, skóra wygląda na malowaną (popatrz na proporcję zniszczenia plastików na boczkach w stosunku do skóry na siedzeniach). Fiatowska skóra jest dość delikatna.

Auto stoi w
@jeloo: 1.9 JTD to dalej jest już dość nowoczesny diesel. Dalej ma problemy z przepływomierzami, kapryśne turbo i sprzęgło z dwumasem, którego nikt przed sprzedażą nie wymieni ;)

Choć fakt jest taki, że w 156 to nadal najlepszy silnik ; ) Ale tylko dlatego, że reszta to jakieś nieporozumienie.

No i trzeba wiedzieć, że Alfa nie znosi "niemieckiego" stylu napraw. Czyli "#!$%@? że stuka i tak jedzie". O Alfy trzeba dbać,
@valdo: Cóż, mam to "nieporozumienie" jak mówisz. I nie narzekam. Tyle co się nasłuchałem o Alfach przed zakupem, to można by było książkę napisać. Ale większość rzeczy okazała się bzdurami.

Jednak fakt faktem, że na Alfie nie można oszczędzać. To jest auto drogie w utrzymaniu, ale jak już się dba, jeździ bezawaryjnie.
@jeloo: Podaj jeszcze jakie robisz przebiegi, bo "drugi rok" nic nie mówi. Mój ojciec w dwa lata robi 4 000 km i mógłby mieć nawet Moskwicza, a byłby dla niego bezawaryjny.

Ja w dwa lata robię 70 - 80 000 km i przy takim przebiegu silnik w którym głupia wymiana świec to koszt rzędu 500 zł po prostu odpada.

To, że się nasłuchałeś o Alfach to wina tego, że większość kierowców
@pogop: znajomy ma, nie narzeka. Ale to alfista ;) Anyway, jak podaja moje czujki niedługo sie hajtasz, wiec niedługo też pewnie gówniak, pieluchy, wózki etc. A tej alfie udało sie, na ile to wtedy było możliwe, najlepiej połączyć sportowy wyglad z duzym kufrem. Nada sie dla mlodego ojca rodziny