Wpis z mikrobloga

Logistyka vs. Informatyka

Mireczki i Mirkówny, staję przed wyborem (drugi raz, bo już zrezygnowałem ze studiów na polibudzie) jaki kierunek wybrać. Interesują mnie dwa kierunki:
1. Informatyka - html i css w poziomie średniozaawansowanym, ale bez HTML5. Kodu się nie boję, większość rozumiem, nigdy nie miałem większego problemu w odnalezieniu się w kodzie. Interesuje mnie raczej web'owa informatyka, gdyż za bardzo nie interesuję się C++ czy innymi językami stricte do programów. Raczej web design jak napisałem (wystartowałem właśnie z ogarnianiem JS'a). Jest to ciekawy kierunek ale... boję się że w końcu zacznie mnie #!$%@?ć i znudzi mi się. Wiem, zaraz hejty się rzucą - "JAK CHCESZ $$ TO CZEBA NAPIERDZIELAĆ KOT", jednakże tego się boję.
+:
- Hajs
- Praca przy kompie, często zdalna
- Rozwijający się kierunek
- Pracodawcy Cię rozchwytują

-:
- Boję się że mi się znudzi
- Matma ; / (Anala na PWr uwaliłem w 1szym semestrze, ale to przez niesystematyczność)
- Ciągle przed kompem
- Dokształcanie się

2. Logistyka. W zasadzie nie mam jakiegokolwiek doświadczenia, prócz tego że pracowałem praktycznie zawsze w logistyce. x2 prace fizyczne, teraz praca copy writera w pewnym sklepie internetowym więc też mam do czynienia z zamawianiem towaru, magazynowaniem etc. Dodatkowo mój tato pracuje w transporcie kolejowym - i w taką specjalizację uderzałbym bo wiem że brakuje ogarniętych ludzi a nie #!$%@? albo ludzi bez wykształcenia ale z dużymi plecami. Czy się interesuję? Trudno powiedzieć. Ponoć papierologia bardzo często a tego nie trawię.

+:
- Stała praca
- Hajsik średni
- Na pewno lżejsze studia i mniej wymagające

-:
- Sam muszę szukać pracy
- Papierologia
- Pewnie nauka o dupie Maryny na niektórych kursach

Co radzicie Mireczki. Pomóżcie proszę bo miesiąc został. Uczelnia? Jeszcze nie wiem - polibuda opolska albo wrocławska. (celuję w tę pierwszą bo z PWr mam złe doświadczenia).

HELP ME PLAX - co wybrać? :D

#studia #informatyka #logistyka #pytanie #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
@MrFruu: Powiem tak - jak nie ciągnie cie do kodowania to nawet nie idź na informatykę. Kod to podstawa. Nietrudno się tego nauczyć, ale będziesz musiał spędzać przed ścianą tekstu wieele godzin, często po nocach. Jak nie jesteś przekonany to spróbuj sobie napisać samemu jakiś prosty projekt z użyciem HTML+CSS+JS i wtedy sam zobaczysz czy ci to odpowiada.
  • Odpowiedz
@MrFruu: Nie wiedziałem, że w Opolu jest polibuda xD Weź idź na normalną uczelnię, to po pierwsze. A po drugie nikt za Ciebie życia nie ułoży. Z niewolnika nie będzie pracownika, rób to co lubisz. I co do matmy, akurat na informatyce to raczej łatwa jest zazwyczaj z tego co słyszałem. Powodzenia cumplu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Szab: Kod pisałem, dzisiaj coś w Pythonie jakieś podstawy dla kumpla co musi jakiś program na zalkę napisać. Ze stronami kodu nie miałem do czynienia, jednakże widziałem u kuzyna - już pro informatyk inżynier, i trochę się boję tych stron kodu i szukanie jednego błędu (czytaj kropki albo przecinka) xD

Właśnie trudno powiedzieć czy mnie ciągnie czy nie. To jest trudne pytanie i żałuję że dopiero teraz zabrałem się za samodzielną
  • Odpowiedz
jakiegoś języka innego niżeli HTML + CSS - bo to są raczej proste języki.


@MrFruu: I przede wszystkim - nie są to języki programowania więc rządzą się trochę swoimi prawami. :P
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: @Szab Uwierz, tak. Jak ktoś jest dobry i SAM się kształci, a studia to tylko papierek dla niego to jest ta osoba rozchwytywana. Zapraszam na OLX do Wrocławia ;) Kuzyn (4 rok) ogłosił się na zdalne wykonywanie programów i zlecenia oddaje kumplom bo za dużo ma tego i trudno mu połączyć pracę w IT + dodatkowe zlecenia. @Rizi3N: Serce podpowiadało mi technologia chemiczna - ale rozum wygrał i przerwałem
  • Odpowiedz
@MrFruu: Rozpatrywałbym to raczej w kategoriach, że znajomemu po prostu się udało. OLX to słaby wyznacznik, bo połowa osób stojących za tymi ofertami będzie chciała, byś harował na murzyńskich stawkach.
A konkurencja w webdevie spora jednak jest, bo to i proste i (często) przyjemne.
  • Odpowiedz
@MrFruu: Od razu na początku nie ale da rade zarobić pierw kolo 2,5-3k w miare doświadczenia nawet do 6k :) Tylko problem jest taki że trzeba to lubić ale możliwości są duże
  • Odpowiedz
@Konkol: Myślę że na początek nie ma co wymagać kokosów. :) Wiadomka że będzie średnio, ale później się rozkręci. ;> Dziękuję. Jeszcze nie podjąłem co prawda decyzji ale zobaczymy.
  • Odpowiedz